Personalizowana biżuteria

Personalizowana biżuteria

wykop10Cześć wszystkim! :) Wracam do was z kolejnym prostym poradnikiem, który mam nadzieję, że przypadnie wam do gustu.
Pomysł jest prosty, a mianowicie chodzi o ręcznie grawerowaną, spersonalizowaną biżuterię, elementy i dodatki. Jest to świetny sposób na obdarowanie najbliższych, sprawienie przyjemności sobie, czy łatwe oznakowanie należących do nas rzeczy.
W mojej opinii najlepiej prezentują się proste w formie grawerowane zawieszki z krótkimi sentencjami, lub imionami, dzięki czemu w ciekawy sposób możemy utrwalić ważne dla nas daty, czy osoby. Sama noszę robioną przez siebie biżuterię niemal każdego dnia i obdarowuję nią przyjaciół, dlatego z czystym sumieniem mogę polecić prezentowany przeze mnie sposób, jako sprawdzony i wpadający w oko.

Zapraszam też wszystkich przy okazji do odwiedzenia mojego zakątka na facebooku: MALLY
Zaczynajmy i życzę dobrej zabawy.
Magda

wykop2NARZĘDZIA:
– narzędzie do grawerowania, lub mini szlifierka – wedle uznania może być bezprzewodowa
– końcówki do grawerowania – zwykle dołączone do zestawu. Mogą być w kształcie zaostrzonego ołówka (do bardziej precyzyjnych, drobniejszych napisów), lub tzw. ,,różyczki”, które widać na zdjęciu. Te bardziej zaokrąglone tworzą delikatniejsze napisy i takiej też użyłam w tym przypadku
– zawieszka, lub metalowy element do grawerowania – mogą być to elementy posrebrzane/pozłacane, wówczas będą trwalsze. Należy pamiętać, że grawer z czasem się ściera i należy go poprawić (zwłaszcza w przypadku długotrwałego noszenia na biżuterii), jednak bez obaw- nie następuje to zbyt szybko.
– ołówek lub marker – do zaznaczenia napisu przed grawerowaniem, jest to bardzo pomocne
– sznurek – do zrobienia bransoletki, lub po prostu kawałek łańcuszka, do którego ją przypniemy
– taśma klejąca, lub plastelina – do przytrzymania zawieszki w jednym miejscu w czasie pracy

pracMIEJSCE PRACY:
Najlepiej, by było dobrze oświetlone, czyste, stabilne. Ja swoje zawieszki mocuję za pomocą taśmy klejącej do blatu, dzięki czemu są całkowicie unieruchomione w czasie grawerowania. Można użyć do tego np. kawałka plasteliny, lub stworzyć wyżłobienie w kształcie zawieszki np w kawałku drewna (sprawdza się to w przypadku, gdy pracujemy często na takim samym typie zawieszek).
Można też używać okularów ochronnych.

wykop4WYKONANIE:
– na początku za pomocą ołówka, lub cienkiego markera nanosimy na zawieszkę napis, który chcemy wygrawerować. U mnie było to słowo ,,Love”.
– taśmą klejącą mocujemy zawieszkę do stołu
– ustawiamy światło tak, by nie pojawiał się cień, gdy przyłożymy narzędzie do grawerowania (napis z ołówka musi być widoczny)

wykop5
– zanim włączymy narzędzie, wybieramy i wkładamy odpowiednią końcówkę i upewniamy się, czy jest prawidłowo zamontowana
– podłączamy i wybieramy ilość obrotów ostrza (w moim narzędziu można wybrać między 5000 a 20000 obrotów na minutę – zwykle działam na połowie, lub maksymalnej prędkości)
– narzędzie trzymamy tak jak duży długopis, stabilnie, by nic się nie trzęsło
– powoli przykładamy końcówkę do blaszki i pokrywamy wcześniej wykonany napis (ołówkiem/ markerem) z dbałością o szczegóły, uważamy, by ostrze nie odskoczyło na nierównościach. Nie jest potrzebny zbyt wielki nacisk dłoni, wystarczy siła, z jaką pisze się długopisem

wykop6 – Gdy mamy już główny napis, można ozdobić pozostałą powierzchnię przy użyciu mniejszego ostrza. Ja wykonałam małe serduszko.

wykop7DIYI gotowe! Naszą zawieszkę możemy przymocować do sznurka i używać jako ozdoby. Po wykonaniu graweru można dodatkowo oczyścić powierzchnię, by usunąć ślady palców.
Mam nadzieję, że spodobał się wam poradnik i być może zainspirował do własnych prób. A poniżej przedstawiam inne przykłady:

wykop9oktmb

Ocena: 3.18/5 (głosów: 50)

Podobne posty

Drapak dla kota

Drapak dla kota

Witam majsterkowiczów. Dzisiaj chciałem przedstawić Wam drapak jaki wykonałem dla naszego kota. Pracę rozpocząłem od przygotowania…

16 komentarzy do “Personalizowana biżuteria

Odpowiedz

anuluj

Personalizowana biżuteria

Nie przegap nowych projektów!

Zapisując się na nasz Newsletter będziesz miał pewność, że nie przegapisz żadnego nowego projektu opublikowanego w Majsterkowie!

Od teraz nie przegapisz żadnego projektu!

Masz uwagi?