Personalizowana biżuteria

Personalizowana biżuteria

wykop10Cześć wszystkim! :) Wracam do was z kolejnym prostym poradnikiem, który mam nadzieję, że przypadnie wam do gustu.
Pomysł jest prosty, a mianowicie chodzi o ręcznie grawerowaną, spersonalizowaną biżuterię, elementy i dodatki. Jest to świetny sposób na obdarowanie najbliższych, sprawienie przyjemności sobie, czy łatwe oznakowanie należących do nas rzeczy.
W mojej opinii najlepiej prezentują się proste w formie grawerowane zawieszki z krótkimi sentencjami, lub imionami, dzięki czemu w ciekawy sposób możemy utrwalić ważne dla nas daty, czy osoby. Sama noszę robioną przez siebie biżuterię niemal każdego dnia i obdarowuję nią przyjaciół, dlatego z czystym sumieniem mogę polecić prezentowany przeze mnie sposób, jako sprawdzony i wpadający w oko.

Zapraszam też wszystkich przy okazji do odwiedzenia mojego zakątka na facebooku: MALLY
Zaczynajmy i życzę dobrej zabawy.
Magda

wykop2NARZĘDZIA:
– narzędzie do grawerowania, lub mini szlifierka – wedle uznania może być bezprzewodowa
– końcówki do grawerowania – zwykle dołączone do zestawu. Mogą być w kształcie zaostrzonego ołówka (do bardziej precyzyjnych, drobniejszych napisów), lub tzw. ,,różyczki”, które widać na zdjęciu. Te bardziej zaokrąglone tworzą delikatniejsze napisy i takiej też użyłam w tym przypadku
– zawieszka, lub metalowy element do grawerowania – mogą być to elementy posrebrzane/pozłacane, wówczas będą trwalsze. Należy pamiętać, że grawer z czasem się ściera i należy go poprawić (zwłaszcza w przypadku długotrwałego noszenia na biżuterii), jednak bez obaw- nie następuje to zbyt szybko.
– ołówek lub marker – do zaznaczenia napisu przed grawerowaniem, jest to bardzo pomocne
– sznurek – do zrobienia bransoletki, lub po prostu kawałek łańcuszka, do którego ją przypniemy
– taśma klejąca, lub plastelina – do przytrzymania zawieszki w jednym miejscu w czasie pracy

pracMIEJSCE PRACY:
Najlepiej, by było dobrze oświetlone, czyste, stabilne. Ja swoje zawieszki mocuję za pomocą taśmy klejącej do blatu, dzięki czemu są całkowicie unieruchomione w czasie grawerowania. Można użyć do tego np. kawałka plasteliny, lub stworzyć wyżłobienie w kształcie zawieszki np w kawałku drewna (sprawdza się to w przypadku, gdy pracujemy często na takim samym typie zawieszek).
Można też używać okularów ochronnych.

wykop4WYKONANIE:
– na początku za pomocą ołówka, lub cienkiego markera nanosimy na zawieszkę napis, który chcemy wygrawerować. U mnie było to słowo ,,Love”.
– taśmą klejącą mocujemy zawieszkę do stołu
– ustawiamy światło tak, by nie pojawiał się cień, gdy przyłożymy narzędzie do grawerowania (napis z ołówka musi być widoczny)

wykop5
– zanim włączymy narzędzie, wybieramy i wkładamy odpowiednią końcówkę i upewniamy się, czy jest prawidłowo zamontowana
– podłączamy i wybieramy ilość obrotów ostrza (w moim narzędziu można wybrać między 5000 a 20000 obrotów na minutę – zwykle działam na połowie, lub maksymalnej prędkości)
– narzędzie trzymamy tak jak duży długopis, stabilnie, by nic się nie trzęsło
– powoli przykładamy końcówkę do blaszki i pokrywamy wcześniej wykonany napis (ołówkiem/ markerem) z dbałością o szczegóły, uważamy, by ostrze nie odskoczyło na nierównościach. Nie jest potrzebny zbyt wielki nacisk dłoni, wystarczy siła, z jaką pisze się długopisem

wykop6 – Gdy mamy już główny napis, można ozdobić pozostałą powierzchnię przy użyciu mniejszego ostrza. Ja wykonałam małe serduszko.

wykop7DIYI gotowe! Naszą zawieszkę możemy przymocować do sznurka i używać jako ozdoby. Po wykonaniu graweru można dodatkowo oczyścić powierzchnię, by usunąć ślady palców.
Mam nadzieję, że spodobał się wam poradnik i być może zainspirował do własnych prób. A poniżej przedstawiam inne przykłady:

wykop9oktmb

Ocena: 3.18/5 (głosów: 50)

Podobne posty

16 komentarzy do “Personalizowana biżuteria

Odpowiedz

anuluj

Nie przegap nowych projektów!

Zapisując się na nasz Newsletter będziesz miał pewność, że nie przegapisz żadnego nowego projektu opublikowanego w Majsterkowie!

Od teraz nie przegapisz żadnego projektu!

Masz uwagi?