Piaskownica dla dzieci i rodziców

Piaskownica dla dzieci i rodziców

INFORMACJA: Poniższy post nie wydostał się z Poczekalni :(

Witam

Chciałbym przedstawić piaskownicę którą zrobiłem sam dla swojego chrześniaka. Pomyślałem, że chciałbym zrobić coś od siebie bo kupić to każdy może i umie, i padło na piaskownice. Miała spełniać trzy warunki: pierwszym warunkiem (i chyba najważniejszym) było aby piasek sie nie wysypywał i żeby nie była zbyt ciasna, drugi warunek to taki żeby osoby które przyjdą ze swoimi pociechami miały gdzie spocząć (dlatego jest rozsuwana), no i trzeci to taki żeby żaden zwierzak nie zrobił nic nie przyjemnego do piasku bo jak wiadomo nikt nie chciałby żeby jego podopieczny bawił sie nie wiadomo czym (a może i wiadomo:)).  Zrobiłem ją z drewna (deski zwykłe, szalówka, kantówki i łaty) i  agrowłókniny (zabezpieczenie przed chwastami od podłoża) .

Przedstawię w punktach jak zrobiłem taka piaskownice:

1. Skrzynia – została zrobiona z desek (wymiary dobieramy według uznania) i kantówek, po dwie deski na każdą stronę dokręcone najlepiej na wkręty do kantówek. Kantówki ucinamy na taką długość aby zostały wkopane w ziemie aby unieruchomić piaskownice. Od podłoża przybijamy agrowłóknine aby żadne chwasty nie przedostały się od ziemi w piasek.

2. Wieka – zrobiłem je z szalówek, łat i kantówek. Na wysokość piaskownicy oczywiście już wkopanej docinamy dwie nogi z kantówki, robimy stelaż z łat na całą  szerokość i długość połowy piaskownicy. Do stelaża przymocowałem na wkręty szalówki, szalówki oczywiście dociąłem na szerokość stelażu wieka tak żeby nie wystawały z żadnej strony, oczywiście zawsze coś wyjdzie nie tak ale to już jest kosmetyka ( wyszlifowanie nierówności). Tak samo robimy z drugą stroną(drugie wieko)

3. Po zakończonej pracy dokładnie oszlifowałem cała piaskownice żeby nie było wystających drzazg (w końcu będzie sie bawić tam dziecko), pomalowałem impregnatem do drewna, i zamontowałem uchwyty aby łatwiej było rozsunąć wieka. Tym sposobem mamy zamykaną piaskownicę idealna dla dziecka jak i rodziców którzy mogą posiedzieć przy swoich pociechach i mieć je cały czas na oku ewentualnie pobawić sie razem z nimi .:):):):)

Pozdrawiam serdecznie

siwy484

Tak wygląda piaskownica mojego chcrześniaka

DSC_0377 DSC_0376 DSC_0375

 

INFORMACJA: Poniższy post nie wydostał się z Poczekalni :(

Ocena: 4/5 (głosów: 2)

Podobne posty

3 komentarzy do “Piaskownica dla dzieci i rodziców

 • Ładnie. Duży plus za zamykanie. Szkoda, że nie masz zdjęć z budowy.
  Pytanie o uchwyty: kupiłeś na Alledrogo, czy masz inne źródło? Właśnie takich szukam.

  Odpowiedz
  • niestety nie pamietam ale nie znalazlem takich na alleg… znalazlem je na jakims sklepie internetowy co robi zabawki na place zabaw w tym temacie trzeba szukac ale wiem ze tez strasznie dlugo szukalem. no niestety nie mam nie spodziewalem sie ze wpadne na ta srtonke moze pomysle nad jakimis rysunkami albo zrobie jeszcze jedna to wtedy bede robil zdjecia:)

   Odpowiedz
 • Koszt przygotowania własnej piaskownicy przewyższa cenę gotowej piaskownicy w internecie. W Proszę jednak uważać bo łatwo naciąć się na bubel drewniany… :( Dla siebie i znajomych kupuję u sprawdzonego sprzedawcy! Gorąco polecam firmę BK-MAT STYL Mateusz Kowal z Tarnowskich Gór, zajmują się produkcją galanterii ogrodowej.

  Odpowiedz

Odpowiedz

anuluj

Masz uwagi?