Podstawka do kadzidełek – miniprojekt do Druku 3D

Podstawka do kadzidełek – miniprojekt do Druku 3D

Hej,
chciałem się z Wami podzielić szybkim miniprojektem, który powstał na szybko z potrzeby chwili. Budząc się dzisiaj rano poczułem wielką tęsknotę za zapachem kadzidełek. Ubrałem się więc i poleciałem do sklepu po swoje ulubione kadzidła o zapachu drzewa sandałowego.

Niestety, po powrocie do domu nie mogłem nigdzie znaleźć swojej podstawki pod kadzidełka. Wciskanie kadzidełek w doniczki z kwiatkami też nie wchodziło w grę (Justyna mi nie chce uwierzyć, że patyczki się w końcu rozłożą i będą użyźniać glebę kwiatkom;)

Modelowanie w SOLIDWORKS

Nie chcąc się bawić z modelowaniem takiej pierdołki, znalazłem na szybko taki oto projekt na Thingiverse. Projekt ładny, ale kielich był zrobiony pod zbyt dużym kątem, żeby ładnie go wydrukować bez podpór. Nie pozostało mi więc nic innego, jak siąść do kompa, odpalić SOLIDWORKS i machnąć szybki projekt podstawki pod kadzidełka.

SOLIDWORKS 2018 - projekt 3D podstawki pod kadzidełka

Design częściowo zgapiłem z podlinkowanego wcześniej projektu, ale sam kielich zrobiłem ze ściankami pod kątem 45°, żeby na każdej drukarce dało się go wydrukować bez większych problemów.

Druk 3D

Wydruk puściłem z filamentu SmartFit PLA Professional COPPER (w kolorze miedzianym) z print-me.pl. Małą rolkę tego materiału dostałem ostatnio do testów, więc akurat nadarzyła się okazja do puszczenia jakiegoś wydruku :)

Gotowa podstawka prezentuje się tak:

Podstawka pod kadzidełka - model STL do druku 3D

Podstawka pod kadzidełka - model STL do druku 3D

Podstawka pod kadzidełka - model STL do druku 3D

Podstawka pod kadzidełka - model STL do druku 3D

Początkowo podchodziłem do tego koloru sceptycznie, ale wydruk prezentuje się naprawdę ładnie. Nie jest to może kolor, który będzie pasował do każdego wydruku, ale akurat w przypadku tej podstawki ciężko by było o ładniejszy kolor.

Parametry druku

Wydruk puszczony z ustawieniami:

Drukarka 3D Prusa i3 MK3
Model podstawka-kadzidelka.STL
Materiał SmartFit PLA Professional COPPER
Temperatura głowicy 210 ºC
Dysza 0,4 mm
Warstwa 0,2 mm
Wypełnienie 15% (grid)
Ilość obrysów 2
Prędkość zewnętrznego obrysu 35 mm/sec
Slicer Slic3r Prusa Edition

Jestem fanbojem Simplify 3D, ale coraz mocniej irytuje mnie w tym slicerze wielki bałagan panujący przy zapisywaniu profili drukarki, materiału i jakości druku, więc staram się przestawić na Slic3ra… – i właśnie z tego wyszedł ten wydruk. Póki co nie udało mi się jeszcze osiągnąć takiej jakości druku, jak z Simplify 3D, ale jeszcze nie powiedziałem ostatniego słowa! Być może po zapowiadanej przez Josefa aktualizacji będzie nieco łatwiej dorównać jakością do S3D.

Josef Prusa - Slic3r & Prusa Control update

Nie mogę się doczekać tej aktualizacji! Ale wracając do tematu…

Model do pobrania: podstawka-kadzidelka.STL

A jeżeli mój model Wam do końca nie odpowiada, to pamiętajcie, że jakiś czas temu wrzucałem listę serwisów, z których można pobierać darmowe modele STL do druku 3D.

PS – jeżeli macie jakieś swoje proste miniprojekty, to również możecie je śmiało wrzucać. W Majsterkowie jest miejsce nie tylko na duże i złożone projekty, ale i na takie szybciochy, które powstają w kilka minut z potrzeby życia codziennego.

Pozdrawiam serdecznie!
Łukasz

Ocena: 5/5 (głosów: 13)

Podobne posty

10 komentarzy do “Podstawka do kadzidełek – miniprojekt do Druku 3D

Odpowiedz

anuluj

Nie przegap nowych projektów!

Zapisując się na nasz Newsletter będziesz miał pewność, że nie przegapisz żadnego nowego projektu opublikowanego w Majsterkowie!

Od teraz nie przegapisz żadnego projektu!

Masz uwagi?