Prezenty „Last minute”. Zobacz niestandardowe pomysły na upominki z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Prezenty „Last minute”. Zobacz niestandardowe pomysły na upominki z okazji Dnia Babci i Dziadka.

INFORMACJA: Poniższy post nie wydostał się z Poczekalni :(

Już w tym tygodniu wyjątkowe święto – Dzień Babci, a potem dzień Dziadka. Jak odwdzięczyć się za dobre rady, wsparcie i czułość, którą dostajemy od dziadków? Najlepiej wkładając serce we własnoręcznie wykonane prezenty! Oto kilka łatwych sposobów na proste i efektywne podarunki, wykonane przy użyciu scyzoryka Victorinox.

Zakładka do książki ze zdjęcia

Jeśli dziadkowie są miłośnikami literatury, to przyda im się zakładka do książek. Największą przyjemność sprawi im ta, która będzie przypominać o wnukach! Do jej stworzenia wykorzystaj swoje zdjęcie. Nie musisz biegać po domu w poszukiwaniu nożyczek, jeśli masz przy sobie scyzoryk Victorinox. Model Huntsman jest wyposażony w ostre nożyczki, którymi z łatwością wytniesz nawet niewielkie elementy.

Wytnij równo swoją sylwetkę. Możesz dodatkowo wzmocnić zakładkę, podklejając pod zdjęcie tekturę lub kolorowy papier techniczny, dzięki czemu zakładka zyska sztywność i kolorowy wygląd. Ostrzem zrób małą dziurkę u góry zdjęcia i przełóż przez nią grubą nić zaplecioną wcześniej w warkocz. W ten sposób Babcia lub Dziadek łatwo odnajdą stronę, na której skończyli czytać. Wkładając okładkę w pergamin, przewiązany parcianym sznurkiem, nadasz opakowaniu eleganckiego charakteru. Jeśli chcesz połączyć prezent z kupnem nowej książki, włóż do niej gotową zakładkę. Efekt wow murowany!

Ciasteczka z przesłaniem w oryginalnych kształtach
Już czas odwdzięczyć się za słodkości i łakocie, jakimi babcie częstowały nas w dzieciństwie. W domowych ciasteczkach łatwo możesz wyciąć za pomocą scyzoryka napis „Kocham Cię”, a elementu zaskoczenia dodadzą ciekawe kształty łakoci.

Lampion z puszki
Dziadkowie kojarzą ci się z długimi pogawędkami na werandzie? Podaruj im pomysłowy lampion, który będzie towarzyszył wam podczas kolejnych spotkań przy wieczornej herbacie. Wystarczy użyć blaszanej puszki, którą możesz pomalować na wybrany kolor (najlepiej ulubiony kolor Babci!). Szpikulcem, w który wyposażony jest scyzoryk Victorinox zrób dziurki w puszce. Aby puszka się nie odkształciła, możesz nałożyć ją na nogę krzesła lub wypełnić lodem (wcześniej włóż puszkę z wodą do zamrażarki). Dołączając krótki drucik po obu stronach uzyskasz lampion, który będzie można powiesić. Wystarczy już tylko włożyć świeczkę do środka i gotowe!

Kubek, talerzyk lub naczynie na jajko
Świetnym materiałem rzeźbiarskim jest glinka samoutwardzająca. Jest to plastyczna, gładka masa, z której w prosty sposób można zrobić naczynia albo rzeźby. Glinkę mogą wykorzystywać już małe dzieci, stąd stosuje się ją również w przedszkolach i terapiach zajęciowych. Masa wysycha około 24 godzin pod wpływem powietrza, a dokładny czas zależy od grubości materiału. Z glinki samoutwardzającej łatwo zrobisz naczynia takie jak kubek, talerzyk czy np. podstawkę pod jajko. Przed wyschnięciem możesz napisać dla dziadków dedykację, używając ostrego szpikulca, w który wyposażony jest np. scyzoryk Huntsman. Po wyschnięciu naczynie można malować, ciąć i przewiercić. Bardzo dobrze sprawdzą się farby do ceramiki, dzięki którym naczynia czy rzeźby z glinki będą wyglądać jak wypalane w piecu.

Drewniane lub korkowe podkładki pod kubek
Piłę do drewna w swoim scyzoryku wykorzystaj do wykonania podkładek pod kubek. Wystarczy niewielki kawałek drewna o okrągłym kształcie np. z brzoza lub drzewo śliwki. Wytnij wzdłuż kilka plastrów o szerokości około 2,5 cm. Użyj papieru ściernego, aby przygotować drewno do malowania. Gdy powierzchnie będą gładkie, pomaluj krążki z jednej i drugiej strony na wybrany kolor. Do udekorowania podkładek użyj farby do drewna. Gdy wyschnie, możesz zrobić scyzorykiem zdobienia lub napis.
Podkładkę zrobisz również wykorzystując korki po winie. Pamiętaj, aby przyciąć wszystkie korki do równej wysokości. Wypoleruj przycięte powierzchnie papierem ściernym. Z przyciętych korków możesz ułożyć koło, kwadrat lub inny wybrany wzór. Do sklejenia elementów ze sobą najlepiej wykorzystaj pistolet do klejenia. Podziel cały element na dwie części, zostawiając środkowy rząd. Sklejaj po kolei korki, dodając je do środkowego rzędu, tak, aby powstała całość. Krawędzi podkładki możesz pomalować farbkami plakatowymi.

INFORMACJA: Poniższy post nie wydostał się z Poczekalni :(

Ocena: 1/5 (głosów: 1)

Podobne posty

Odpowiedz

anuluj

Masz uwagi?