Przyrząd do odwzorowywania kształtów

Przyrząd do odwzorowywania kształtów

Witam wszystkich.

Z pewnością niejednokrotnie  układając panele podłogowe czy też płytki, musieliście  wyciąć je np. przy ościeżnicy, czy też jakiejś rurce zasilającej grzejniki. Zrobienie tego przy pomocy miarki jest trochę problematyczne. Dlatego dzisiaj chciałbym Wam pokazać jak szybko można zbudować sobie przyrząd do przenoszenia konturów, który z pewnością ułatwi nam to zadanie. Oczywiście można kupić taki przyrząd za około 50 -60 zł. Ale jak ktoś lubi majsterkować czy też zaczyna majsterkować to na początek przygody z majsterkowaniem taka nieskomplikowana realizacja jest jak znalazł.

Zapraszam na film i życzę miłego oglądania.

Ocena: 4.75/5 (głosów: 75)

Podobne posty

3 komentarzy do “Przyrząd do odwzorowywania kształtów

  • A kto ma pomysł jak odrysować precyzyjnie kształt/obrys przedramienia, w miejscu tuż przed nadgarstkiem, chodzi o zrobienie stojaczka na zegarek o kształcie idealnym jak ręka właściciela tak aby pasek zegarka (skórzany czy plastykowy) odkształcał się zgodnie z kształtem właściciela.
    Na razie skończyły mi się pomysły na…zrobieniu odlewu dłoni i kawałka przedramienia. Wszelkie inne metody są za mało precyzyjne i na oko (podobnie ta z powyższego filmiku, a poza tym ja potrzebuję kształt dookoła).
    Ktoś, coś?

    Odpowiedz

Odpowiedz

anuluj

Masz uwagi?