Pudełko na małe wiertła

Pudełko na małe wiertła

Mam taki problem, że używane przeze mnie miniaturowe wiertła gubiły się. A to wpadło gdzieś pod stół, a to do kosza z wiórami lub zwyczajnie kończyły swój żywot trzaskiem i lotem po pomieszczeniu. W dodatku, często przenoszę je między domem a warsztatem i chciałem je jakoś zabezpieczyć przed połamaniem. Po chwili medytacji nad szufladą z różnymi gratami, złożyłem takiego potworka.

Co będzie potrzebne:

  • pudełko po kasecie magnetofonowej
  • arkusz pianki
  • nóż
  • linijka

drillholder001

drillholder002

drillholder003

Pierwszą czynnością jest pozbycie się bolcy z pudełka po kasecie. Można je odciąć żyletką czy nożem. Ja sfrezowałem je dremelem zaopatrzonym we frez palcowy.

Jeśli pudełko już jest przygotowane, należy wymierzyć wnękę.  Z pianki wyciąć paski pasujące wymiarami do głębokości i szerokości wnęki. Do tego celu można wykorzystać pianki np. z pudełek po płytach głównych, karimaty, podkładek pod myszki; możliwości jest wiele. Im mniej gęsta pianka, tym więcej pasków należy wyciąć, aby wiertła siedziały sztywno.drillholder004

Wycięte paski składamy razem w prostopadłościan i wciskamy we wnękę pudełka.drillholder005

Wiertła wkłada się między warstwy pianki. Jeśli będzie wystarczająco sztywna, wiertełka będą siedzieć pewnie, bez ryzyka że zaczną latać luzem.drillholder006drillholder007

Ocena: 4.44/5 (głosów: 63)

Podobne posty

BATERIA DO ELEKTRYKA

BATERIA DO ELEKTRYKA

WitamMój dzisiejszy projekt jest powiązany z poprzednim, a mianowicie chciałbym pokazać w jaki sposób wykonać…

17 komentarzy do “Pudełko na małe wiertła

Odpowiedz

anuluj

Nie przegap nowych projektów!

Zapisując się na nasz Newsletter będziesz miał pewność, że nie przegapisz żadnego nowego projektu opublikowanego w Majsterkowie!

Od teraz nie przegapisz żadnego projektu!

Masz uwagi?