Samochód z drewnianych klocków

Samochód z drewnianych klocków

Nie tak dawno temu serwisy informacyjne obiegła elektryzująca (niemal dosłownie) wiadomość: Elon Musk, czyli nieprzyzwoicie zdolny i równie bogaty młodzieniec-filantrop, uwolnił wszystkie patenty Tesla Motors, której jest szefem. To znaczy, że jeśli zechcecie zrobić sobie w garażu elektryczny samochód, możecie skorzystać z dokonań Tesli zupełnie za darmo. Fajnie, co? Ale ja Wam udowodnię, że aby udostępnić coś za darmo nie trzeba być genialnym milionerem ;-)

IMGP1861 kopia
Na wiele miesięcy przed panem Muskiem udostępniłem w sieci projekt mojego samochodu – praktycznej półciężarówki z dodatkową przyczepą. I chyba nie ma znaczenia, że mój “samochód” ma kilkanaście centymetrów długości, prawda? Ponieważ projekt jest idealnym pomysłem na zabawkę dla dzieci, postanowiłem się nim pochwalić. Nie bez znaczenia jest także fakt, że bardzo lubię Więcka i postanowiłem załatwić mu, nieco większy niż zwykle, ruch na blogu :D :D

Dobrze, czego potrzebujemy do budowy? W moim przypadku były to drewniane odpady. Kilka kawałków drewnianej listwy 20×60 mm i fragment kija od miotły. Kształt naszego auta zależy tak naprawdę tylko i wyłącznie od nas. Może to być ciężarówka, osobówka, a nawet czołg. Chcecie czołg za kilka złotych? Bardzo proszę! ;-)

Drewnianą listwę tniemy na odpowiednie kawałki. z drewnianego kija odcinamy kilka plasterków, które wykorzystamy jako koła:

IMGP1853 kopia

IMGP1868 kopia
IMGP1857 kopia
W środku kół wiercimy otwór, przez który zamocujemy koła do podwozia. Jeśli chcemy, aby samochodem bawiło się dziecko, powinniśmy zadbać o to, aby zlikwidować wszystkie ostre krawędzie.Do łączenia poszczególnych elementów użyłem kleju termotopliwego. Oczywiście może to być każdy klej do drewna, ale w tym przypadku zależało mi na czasie i szybkim związaniu. Przy kleju termotopliwym odpada nam konieczność ściskania klejonych elementów.

IMGP1859 kopia
Kółka montujemy przy użyciu małych wkrętów, pamiętajmy, aby wcześniej nawiercić otwory w podwoziu (dzięki czemu drewno się nie rozszczepi).

IMGP1858 kopia

Jeśli chcemy wyposażyć nasze auto w przyczepkę, przygotowujemy ją tak samo, jak auto. Oczywiście nie musimy montować kabiny, maski i pozostałych rzeczy. Obie części możemy połączyć małymi haczykami, które kupicie w każdym markecie budowlanym.

IMGP1866 kopia
IMGP1861 kopia
Miłej zabawy! ;-)

Ocena: 4.56/5 (głosów: 41)

Podobne posty

10 komentarzy do “Samochód z drewnianych klocków

Odpowiedz

anuluj

Masz uwagi?