Równie dobrze mogłaby to być skrzynka kaletnika czy szewca, są to zawody rzemieślnicze które wraz ze wzrostem uprzemysłowienia, stopniowo zanikają, ale łączy je jedno: są to zawody które są nierozłącznie związane z obróbką skóry.
A że od pewnego czasu, także i ja polubiłem prace związane z wykonywaniem różnych przedmiotów ze skóry, a w związku z tym faktem przybyło mi sporo specjalistycznych narzędzi przeznaczonych do jej obróbki – więc aby je przechowywać w jednym miejscu, konieczna była jakaś skrzynka narzędziowa. Nie chciałem jednak aby to była kolejna uniwersalna skrzynka z PCV kupiona w markecie, tylko coś co będzie skrojone „na miarę” zgodnie z moimi potrzebami, tak aby w każdej chwili mieć nie skrępowany dostęp do narzędzi i akcesoriów kaletniczych. Zanim skrzynka przybrała obecną postać parokrotnie zmieniałem koncepcję budowy tak aby była w pełni funkcjonalna, jednym słowem koncepcja się zmieniała wraz z postępem prac.
Praktycznie całość została wykonana ze sklejki grubości 10mm, jedynie dna szufladek wykonałem z nieco cieńszej 4mm. Do połączenia ze sobą poszczególnych elementów, użyłem kleju Wikol oraz dodatkowo wzmocniłem wszystko wkrętami do drewna.
Na samym początku wyciąłem elementy niezbędne do zmontowania szkieletu skrzyneczki,
oraz przygotowałem element mający służyć jako uchwyt do przenoszenia,
następnie w szyldach szufladek i pokrywach górnych wykonałem przy pomocy otwornicy podcięcia do otwierania.
Po skręceniu powstała rama z miejscami na umieszczenie szufladek i przegródek na narzędzia
Pozostało już tylko wykonać szufladki w których zamontowałem różne układy przegródek, wszak niemal każda ma mieć inne przeznaczenie.
I zamocować na małych zawiasach górne pokrywy.
wewnątrz górnych przegródek wkleiłem ograniczniki zapobiegające wpadaniu do środka pokryw.
Teraz już pozostało dorobić blokady zapobiegające wypadaniu szufladek w trakcie przenoszenia,
oraz z boku miejsce na umieszczenie podkładki do przecinania skóry.
Po zmontowaniu wszystkiego w całość wszystkie ubytki i niedoskonałości zostały uzupełnione akrylową szpachlą do drewna i oszlifowana.
Na koniec skrzynka została pokryta mocno rozcieńczoną bejcą do drewna, a po wyschnięciu pokryta warstwą pasty na bazie wosku pszczelego i terpentyny balsamicznej.