Stolik z ładowarkami USB

Stolik z ładowarkami USB

INFORMACJA: Poniższy post nie wydostał się z Poczekalni :(

Jakiś czas temu zauważyłem, że ciągle znika mi ładowarka do telefonu. Okazało się, że to siostry mi ją podkradają. A koniecznie nie chcą sobie kupić swoich ładowarek (dusigrosze :D ).
Projekt “wybajerowanego” stolika już dłuższy czas chodził mi po głowie. W filmie przedstawiam wam jak wykonałem stolik. Jest to pierwsza wersja, a co za tym idzie jest trochę nie dopracowany.

Potrzebne rzeczy:

-2x ładowarki samochodowe do zabudowy (napięcie wejściowe 12V)
-2 przełączniki z diodami led
-zasilacz 12V 50W
-gniazdo DC φ5.5 x 2.1mm
-kilka kabelków i konektorów

Dla kolegi mam zrobić stolik z ładowarkami i gniazdem sieciowym więc pewnie za jakiś czas wrzucę filmik z odświeżonym projektem ;)

hdr
<br>

INFORMACJA: Poniższy post nie wydostał się z Poczekalni :(

Ocena: 4.83/5 (głosów: 6)

Podobne posty

4 komentarzy do “Stolik z ładowarkami USB

 • po co zasilacz na 12 wolt, a potem stabilizatory na 5V. Nie lepiej kupić zasilacz 5V kilka amper i podlutować kablami do złącz USB.

  Uprzedzając pytania, że dla początkujących jest bezpieczniej. Jeżeli wszystko będziemy robić pod początkujących to jaki sens mają zaawansowane projekty?

  Odpowiedz
  • Fakt, można by tak zrobić, ale sprawdziłeś jaki jest koszt zakupu gniazdka panelowego USB. Nie sztuką jest wyciąć otwór i wkleić w niego klejem na gorąco gniazdo – podejrzewam iż autor projektu chciał to zrobić w miarę tanio i estetycznie, no i całkiem nieźle mu to wyszło. Zastanawiam się tylko do czego ma służyć druga ładowarka…?

   Odpowiedz
   • No właśnie z tymi ładowarkami to chyba przesadziłem. Dziś uważam, że jedna by mi w zupełności starczyła.
    Ale po weekendzie zabieram się za stolik na zlecenie i kolega chce koniecznie dwie ładowarki.
    Bardzo stawiam na estetykę. I jak zobaczyłem te ładowarki, to się w nich zakochałem :D A z klejem na gorąco to wiadomo jak jest teoretycznie trzyma, ale gładkie powierzchnie dla tego kleju mogą być nie obliczalne. Już prędzej wolałbym chyba SuperGlue.

    Odpowiedz
 • Ja akurat wymyśliłem tak. Twój pomysł też jet dobry. Zastanawia mnie tylko jak przymocować złącza USB do stolika. Ja szukałem czegoś co w prosty i estetyczny sposób będę mógł przymocować do stolika.

  Odpowiedz

Odpowiedz

anuluj

Masz uwagi?