System audio do kina domowego głośnik centralny i dwa bycze subwoofery

System audio do kina domowego głośnik centralny i dwa bycze subwoofery

INFORMACJA: Poniższy post znajduje się w Poczekalni.

Witam serdecznie zainteresowanych tematem. Postanowiłem samodzielnie skonstrułować własny system audio do kina domowego składający się z głośnika centralnego i dwóch subwooferów. Powiem szczerze że nie rajcuje mnie dźwięk z pierdyljarda głośników które otaczają cały pokój , lubię jak główny dźwięk wydobywa się z głośnika z pod telewizora bądź ekranu projektora i do tego potężne uderzenia basu przy wybuchach bądź innych efektach w filmach , gdzie wydobywające się niskie tony z subwooferów ,potrafią zatrząść domem. Taki system audio chyba nie jest dostępny w sklepach. Więc postanowiłem sobie owy system zbudować samemu. Dodam jeszcze że celem było stworzenie głośnika centralnego który również przenosi w miarę całe pasmo przenoszenia ponieważ lubię oglądać filmy w nocy i nie zawsze będzie możliwość odpalenia subwooferów bo bym wszystkich pobudził ,więc postarałem się aby głośnik centralny miał też trochę basu. i żeby nie brzmiał zbyt płasko . Chciałem aby również mógł grać jako samodzielny głośnik i żeby grał przyjemnym dla ucha dźwiękiem. Pod spodem macie dwa filmy w jednym buduję głośnik centralny a w drugim subwoofery. Głośnik centralny jest już skończony a suby są w ciąż w budowie będę aktualizował post z postępami pracy 

INFORMACJA: Oceń artykuł aby pomóc mu trafić na stronę główną Majsterkowa.

UWAGA: Zaloguj się, aby móc zagłosować na ten projekt.

Ocena: 5/5 (głosów: 1)

Podobne posty

2 komentarzy do “System audio do kina domowego głośnik centralny i dwa bycze subwoofery

  • Zapowiadają się całkiem fajnie, czy projektując skrzynie pod subwoofery liczyłeś ich pojemność, czy zrobione są na “pałe”, jak będą skończone to wstaw filmik , jestem ciekaw jak grają.

    Odpowiedz
  • Witam. projekt skończony ostatni filmik dodany .suby zrobione przetestowane. Producent zaleca obudowe 50 l .ale uważam ze można użyć większej obudowy .Ja zrobiłem ok 60 l licząc na większy łomot przy wybuchach w filmach. Na mój pokuj 16m2 taki jeden sub jest wystarczający. ale ja zrobiłem dwa, a co tam od przybytku głowa nie boli.Ale mając takie dwa suby trzeba je podłączyć w odwrotnej fazie bo jak się podłączy normalnie to niestety bass jednego znosi bass drugiego.

    Odpowiedz

Odpowiedz

anuluj

Nie przegap nowych projektów!

Zapisując się na nasz Newsletter będziesz miał pewność, że nie przegapisz żadnego nowego projektu opublikowanego w Majsterkowie!

Od teraz nie przegapisz żadnego projektu!

Masz uwagi?