System audio do kina domowego głośnik centralny i dwa bycze subwoofery

System audio do kina domowego głośnik centralny i dwa bycze subwoofery

INFORMACJA: Poniższy post znajduje się w Poczekalni.

Witam serdecznie zainteresowanych tematem. Postanowiłem samodzielnie skonstrułować własny system audio do kina domowego składający się z głośnika centralnego i dwóch subwooferów. Powiem szczerze że nie rajcuje mnie dźwięk z pierdyljarda głośników które otaczają cały pokój , lubię jak główny dźwięk wydobywa się z głośnika z pod telewizora bądź ekranu projektora i do tego potężne uderzenia basu przy wybuchach bądź innych efektach w filmach , gdzie wydobywające się niskie tony z subwooferów ,potrafią zatrząść domem. Taki system audio chyba nie jest dostępny w sklepach. Więc postanowiłem sobie owy system zbudować samemu. Dodam jeszcze że celem było stworzenie głośnika centralnego który również przenosi w miarę całe pasmo przenoszenia ponieważ lubię oglądać filmy w nocy i nie zawsze będzie możliwość odpalenia subwooferów bo bym wszystkich pobudził ,więc postarałem się aby głośnik centralny miał też trochę basu. i żeby nie brzmiał zbyt płasko . Chciałem aby również mógł grać jako samodzielny głośnik i żeby grał przyjemnym dla ucha dźwiękiem. Pod spodem macie dwa filmy w jednym buduję głośnik centralny a w drugim subwoofery. Głośnik centralny jest już skończony a suby są w ciąż w budowie będę aktualizował post z postępami pracy 

INFORMACJA: Oceń artykuł aby pomóc mu trafić na stronę główną Majsterkowa.

UWAGA: Zaloguj się, aby móc zagłosować na ten projekt.

Ocena: 5/5 (głosów: 1)

Podobne posty

2 komentarzy do “System audio do kina domowego głośnik centralny i dwa bycze subwoofery

  • Zapowiadają się całkiem fajnie, czy projektując skrzynie pod subwoofery liczyłeś ich pojemność, czy zrobione są na “pałe”, jak będą skończone to wstaw filmik , jestem ciekaw jak grają.

    Odpowiedz
  • Witam. projekt skończony ostatni filmik dodany .suby zrobione przetestowane. Producent zaleca obudowe 50 l .ale uważam ze można użyć większej obudowy .Ja zrobiłem ok 60 l licząc na większy łomot przy wybuchach w filmach. Na mój pokuj 16m2 taki jeden sub jest wystarczający. ale ja zrobiłem dwa, a co tam od przybytku głowa nie boli.Ale mając takie dwa suby trzeba je podłączyć w odwrotnej fazie bo jak się podłączy normalnie to niestety bass jednego znosi bass drugiego.

    Odpowiedz

Odpowiedz

anuluj

Masz uwagi?