Test miejskich anten do CB-radia

Test miejskich anten do CB-radia

Czołem mobilki!

W ostatnim odcinku naszej serii #motoMAJSTER testowaliśmy kilka modeli CB-radia. Dzisiaj, w ramach dopełnienia tematu, zapraszamy do obejrzenia odcinka poświęconego testowi miejskich anten CB :)

Z oferty naszego partnera, firmy eport2000.pl, wytypowaliśmy do testów następujące anteny:

Pierwsze trzy anteny są antenami typowo miejskimi. Ich niewielkie rozmiary pozwalają bez problemu wjechać zarówno na każdy podziemny parking, jak i do własnego garażu. Ostatnia antena z tej listy jest już dosyć długim batem, którego wzięliśmy do testów jedynie w celach porównawczych.

Czy w przypadku anten długość ma znaczenie? Odpowiedź w odcinku!

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Powiem szczerze, że wynik tego testu nieco mnie zaskoczył. Spodziewałem się dużo większej różnicy między długim batem SIRIO, a tymi miejskimi mikrusami. Jak widać, długość wcale nie ma aż takiego znaczenia.

Mam nadzieję, że test się Wam spodobał. A co w kolejnym odcinku? Dowiecie się już za jakiś czas :) Jeżeli nie chcecie go przegapić, dajcie nam suba na YT!

Szerokości i przyczepności!

Ocena: 5/5 (głosów: 3)

3 komentarzy do “Test miejskich anten do CB-radia

 • Witam, w jakich warunkach były testowane poszczególne anteny ??? Czy były tak usytuowane na dachu jak w czasie jazdy pod przeszkodą ? Jeśli tak to cały test jest pozbawiony sensu ! ! !
  Antena CB-radio powinna być optymalnie zainstalowana na środku dachu pojazdu i wtedy dopiero można ocenić jej skuteczność – oczywiście należy również zestroic współczynnik fali stojacej SWR jak najbliżej w okolicy “1” . Otoczenie anteny powinno byc puste czyli nie powinno być żadnych innych elementów metalowych a juz napewno zestrojonych dokładnie w długości fali której używamy czyli 27MHz z ogonkiem !
  A więc metodyka oceny skuteczności anten stoi pod dużym znakiem zapytania .

  Pozdrawiam Stanisław

  Odpowiedz
  • Witam.
   W czasie testów anteny były oczywiście stawiane na środku dachu, a przed testem były strojone.

   Natomiast jeżeli chodzi o obecność w pobliżu różnych przeszkód, to nie chcieliśmy ich jakoś szczególnie unikać, żeby bardziej oddać warunki, w jakich anteny pracują na codzień.

   Pozdrawiam
   Łukasz

   Odpowiedz

Odpowiedz

anuluj

Nie przegap nowych projektów!

Zapisując się na nasz Newsletter będziesz miał pewność, że nie przegapisz żadnego nowego projektu opublikowanego w Majsterkowie!

Od teraz nie przegapisz żadnego projektu!

Masz uwagi?