Trollingowy uchwyt na wędkę do łódki

Trollingowy uchwyt na wędkę do łódki

Jakiś czas temu mój teść poprosił mnie o zaprojektowanie i wydrukowanie uchwytu na wędkę do łódki. Po drobnych poszukiwaniach co to jest trolling i wędka postanowiłem zaprojektować taki wędko-trzymacz. Po kilku próbnych wydrukach i zmianach projektu powstała wersja na tyle ostateczna że postanowiłem się z wami nią podzielić.

Cały uchwyt składa się z podstawy (base)którą mocuje się do ławki łódki (wydrukowałem kilka i umieściłem w różnych miejscach na łódce), łącznika T (T-HOLDER )który pozwala na regulację nachylenia i obrót oraz samego uchwytu (ROD HOLDER)na wędkę z pierścieniem zabezpieczającym(RING). 

Wydruki testowe zrobione były z PLA natomiast ostateczną wersję wydrukowałem z niebieskiego PETG. Po wydrukowaniu w zależności od ustawień druku podstawę i łącznik należy przeszlifować w miejscu styku bo może być tam trochę za ciasno. Mocujemy wszystko śrubami M5 z motylkami i możemy ruszać na połów 😁. A tak prezentuje się uchwyt zainstalowany na jachcie wiosłowym :

Pliki do pobrania :

-Pliki pod artykułem

-https://www.thingiverse.com/thing:3023297 

Pliki załączone do artykułu:

Ocena: 5/5 (głosów: 4)

Podobne posty

Jak i czym ocieplić poddasze?

Jak i czym ocieplić poddasze?

Ocieplenie poddasza pozwala na obniżenie rachunków za ogrzewanie. Izolacja pomieszczeń pod dachem jest również niezbędna,…

Odpowiedz

anuluj

Nie przegap nowych projektów!

Zapisując się na nasz Newsletter będziesz miał pewność, że nie przegapisz żadnego nowego projektu opublikowanego w Majsterkowie!

Od teraz nie przegapisz żadnego projektu!

Masz uwagi?