Trollingowy uchwyt na wędkę do łódki

Trollingowy uchwyt na wędkę do łódki

Jakiś czas temu mój teść poprosił mnie o zaprojektowanie i wydrukowanie uchwytu na wędkę do łódki. Po drobnych poszukiwaniach co to jest trolling i wędka postanowiłem zaprojektować taki wędko-trzymacz. Po kilku próbnych wydrukach i zmianach projektu powstała wersja na tyle ostateczna że postanowiłem się z wami nią podzielić.

Cały uchwyt składa się z podstawy (base)którą mocuje się do ławki łódki (wydrukowałem kilka i umieściłem w różnych miejscach na łódce), łącznika T (T-HOLDER )który pozwala na regulację nachylenia i obrót oraz samego uchwytu (ROD HOLDER)na wędkę z pierścieniem zabezpieczającym(RING). 

Wydruki testowe zrobione były z PLA natomiast ostateczną wersję wydrukowałem z niebieskiego PETG. Po wydrukowaniu w zależności od ustawień druku podstawę i łącznik należy przeszlifować w miejscu styku bo może być tam trochę za ciasno. Mocujemy wszystko śrubami M5 z motylkami i możemy ruszać na połów 😁. A tak prezentuje się uchwyt zainstalowany na jachcie wiosłowym :

Pliki do pobrania :

-Pliki pod artykułem

-https://www.thingiverse.com/thing:3023297 

Pliki załączone do artykułu:

Ocena: 5/5 (głosów: 4)

Podobne posty

Jeden komentarz

  • Bardzo fajny sprzęt. Na pewno świetnie się sprawdzi na dłuższe wyprawy nad jezioro. Czy każdy rodzaj wędki sprawdzi się do takiego uchwytu? Szukam obecnie sklepu wędkarskiego w którym mógłbym zaopatrzyć się w nową wędkę, ale nie do końca wiem w jaki model najlepiej celować ;) Może jakieś rady?

    Odpowiedz

Odpowiedz

anuluj

Masz uwagi?