Uchwyt na termometr do drukarki + STL

Uchwyt na termometr do drukarki + STL

Projekt z tych prostszych ale niezwykle potrzebnych. Od czasu posiadania komory na drukarkę bardzo przydatną sprawą stał się termometr do kontrolowania temperatury we wnętrzu komory. Zaopatrzyłem się w te termometry: https://bit.ly/2up2fFL
Są one dosyć tanie i w komplecie z czujnikiem.


W celu zaprojektowania odpowiedniego uchwytu posłużyłem się popularnie dostępnym sieciowym edytorem. Nie będę opisywać funkcji Tinkercad ponieważ zrobiłem to w poprzednim artykule a w sieci znajdziemy duużo poradników.

Pobieramy plik wrzucamy do Slicera i drukujemy ! Ja drukowałem na warstwie 0.2mm filamentem Print-me.pl któremu jeszcze raz dziękuję :)
Po godzince druku nasz przedmiot jest gotowy ! :)

Jako, że moja drukarka miewa trochę dobre i trochę złe humory to zepsuła dziurki na wkręty co wymagało użycia taśmy 2 stronnej.
(jeszcze się trzyma)

Termometr przychodzi do nas z kabelkami dosłownie 10cm. Taka długość nie umożliwi nam podpięcia termometru do zasilacza.

Luty może nie są idealne, ale są :)
Po zabezpieczeniu kabli koszulkami termokurczliwymi termometr umieszczamy w naszym mocowaniu a cały moduł przyczepiamy do ścianki naszej komory.

Zasilanie 12v podpinamy pod płytę główną na wejściu zasilania. I gotowe ! Przy odpiętym lub uszkodzonym czujniku termometr pokaże “LLL”
Po podpięciu od razu wyświetli się nam temperatura.

I to koniec tego szybkiego projektu. Pozostawiam wam STL do druku i mam nadzieję, że zobaczymy się w artykule o budowie mojej drukarki 3D :) Cześć !

 

Pliki załączone do artykułu:

Ocena: 5/5 (głosów: 4)

Podobne posty

3 komentarzy do “Uchwyt na termometr do drukarki + STL

Odpowiedz

anuluj

Nie przegap nowych projektów!

Zapisując się na nasz Newsletter będziesz miał pewność, że nie przegapisz żadnego nowego projektu opublikowanego w Majsterkowie!

Od teraz nie przegapisz żadnego projektu!

Masz uwagi?