Wieszak na kosę spalinową oraz akcesoria

Wieszak na kosę spalinową oraz akcesoria

Witam majsterkowiczów,

Chciałem wam dzisiaj przedstawić szybki projekt na wykonanie wieszaka na kosę spalinową. Zdjęć nie ma za dużo, ale budowa nie jest skomplikowana. Do budowy wykorzystałem pozostałości sklejki o grubości 25mm i wymiarach 200x700mm. Najwięcej zabawy było z wykonaniem 2 otworów pod kosę. Górny otwór wykonałem otwornicą fi 76mm, a wejście z fazą już wyrzynarką, w odległości 130mm (od przyszłej ściany). Dolny otwór to otwornica fi 50mm i analogicznie wyrzynarką, w tej samej odległości 130mm. Odległość pomiędzy półkami dobrałem przykładając kosę. Następnie przykręciłem te 2 półki do pionowego wspornika, montując po 2 wsporniki do każdej półki, a wymiary dobierałem do potrzeb. W gotowej półce wywierciłem 4 otwory, najpierw wiertłem płytkowym 22 na ok 10mm aby zrobić wgłębienie pod śrubę z podkładką, a następnie fi 10mm wiertłem do drewna. Po przymierzeniu do ściany i zaznaczeniu otworów wywierciłem otwory w ścianie pod kołki fi 10mm. Następnie montaż wieszaka i wieszanie kosy i ….. nic nie drgnie :) Dzięki zastosowaniu sklejki o grubości 25mm nie ma potrzeby stosowania dodatkowych wsporników pod półki. Nawet ułożenie dodatkowej bańki z paliwem nie straszne tym półką.

Mam Nadzieję, że opis jest zrozumiały. Na wszystkie pytania postaram się odpowiedzieć w komentarzach.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Ocena: 4.67/5 (głosów: 3)

Podobne posty

Trzeci kanał zasilacza (moduły)

Trzeci kanał zasilacza (moduły)

Dzisiejszy projekt powstał dosłownie z potrzeby chwili. Potrzebowałem trzeciego kanału do zasilacza, więc otworzyłem przydasiową…

2 komentarzy do “Wieszak na kosę spalinową oraz akcesoria

Odpowiedz

anuluj

Nie przegap nowych projektów!

Zapisując się na nasz Newsletter będziesz miał pewność, że nie przegapisz żadnego nowego projektu opublikowanego w Majsterkowie!

Od teraz nie przegapisz żadnego projektu!

Masz uwagi?