Wyrzynarka włosowa

Wyrzynarka włosowa

Witam wszystkich , chciałbym pokazać swój projekt wyrzynarki włosowej:)

Nie ukrywam że troszkę czasu mi to zajęło, bo chyba z rok ale to tylko z braku czasu:) Inspiracji znalazłem tutaj na forum:) ktoś już złożył taką z drewna, moja jest spawana cała konstrukcja. Brakuje jeszcze światełka , sprężonego powietrza oraz uchwytu żeby nie poderwało materiału ,ale wszystko to na czasie. Dobra koniec zanudzania, do konstrukcji przysłużyła mi się wyrzynarka EINHEL BSP 520 E z regulacją obrotów w przedziale od 500-3000 obr/min .

w wyrzynarce trza było nagwintować otwory żeby można ją było przykręcić do płyty bazowej.

Płyta bazowa chyba 30x28cm.

Tu już z naniesionymi i po trasowanymi otworami pod wiercenie.

Następnie przyszedł czas na przerobienie uchwytu do wyrzynarki pod włoski, zrobiłem błąd że go szlifowałem , a wystarczyło go obrócić w samej wyrzynarce.

Następnie dorobiłem docisk do włosika:D

Kolejną rzeczą było wywiercenie otworów pod odciąg w płycie bazowej.

z profilu kwadratowego pospawałem konstrukcję

ramę górną wykonałem z rurek 1/2′ poskręcałem je oraz dałem 2 złączki gazowe by można było regulować lewo prawo.

Posuw góra dół wykonałem na 2 łożyskach do drukarki 3d, a pręt ze siłownika od maski samochodu. Dospawałem do niego końcówkę ,naciąłem oraz powierciłem by można było przykręcić włoska.

Ostatecznie konstrukcja wygląda tak

Maszynkę testowałem, działa ,do poprawy dolne mocowanie włoska , rurki jak na mój gust za małe . U samej góry zastosowałem sprężynę żeby włosek odbijał , a do blokady dałem pierścień do regulacji głębokości wiercenia . Dodałem jeszcze przezroczyste pudełeczko żebym się nie nadział na nią podczas pracy. Brakuje tylko oświetlenia ,ale jest już tylko czasu brakło na zamocowanie, oraz muszę o jakieś pompce pomyśleć co będzie mi zdmuchiwać wiórki z góry. Całość kosztowała około 100zł, i większość rzeczy kupiłem na złomie tylko wyrzynarkę miałem swoją oraz łożyska kupiłem i rurki. Do zamocowania łożysk kupiłem trójnik do skręcenia rurek miedzianych, sprawdził się idealnie. Wypadało by jeszcze pomalować ale , czy to ma sens.

Mały Update:D i nastała światłość:D żaróweczki pod ręką nie było , lecz czeka w domu:) Teraz muszę pomyśleć jak zrobić powietrze, mam już specjalny wężyk używany w tokarkach.

Jak coś jeszcze wykminię to dam znać:D

Ocena: 4.86/5 (głosów: 7)

Podobne posty

7 komentarzy do “Wyrzynarka włosowa

Odpowiedz

anuluj

Nie przegap nowych projektów!

Zapisując się na nasz Newsletter będziesz miał pewność, że nie przegapisz żadnego nowego projektu opublikowanego w Majsterkowie!

Od teraz nie przegapisz żadnego projektu!

Masz uwagi?