Zagłówek do łóżka

Zagłówek do łóżka

Jakiś czas temu zrobiłem zagłówek oparcie do łóżka. Wymiar całości to 150x75cm, konstrukcja wsporcza zbudowana jest z ramki sosnowej z listewek 50×20 skręconej wkrętami i pomalowana resztkami lakierobejcy pozostałej z innego projektu. Chodziło tylko o zabezpieczenie.

 

Ramę przykręciłem do oparcia łóżka na zawiasach dzięki temu mam możliwość regulacji kąta pochylenia, góra jest tylko oparta o ścianę ale nie bezpośrednio, jest na kawałkach gąbki co zapobiega rysowaniu ściany.

Całość składa się z kwadratów 25x25cm płyty HDF grubości 3mm.

Każda taka płytka ma 2 otwory pod śrubę zamkową M4, za pomocą których płytki zostały przykręcone do ramy. Na to położyłem piankę tapicerką T35 (twarda) grubości 40mm. Pianka jest do kupienia w arkuszach 120x200cm, więc trochę zostało i jest wstępny plan na odnowienie starych krzeseł;) Bez problemu można piankę ciąż zwykłym nożykiem monterskim. Cięcia nie muszą być idealne bo drobne błędy i tak zginą przy następnym etapie.

Następnym krokiem było naciąganie materiału i przybijanie zszywaczem tapicerskim do płyty HDF, na początku nie było łatwo. Najlepiej robić to we dwoje, wtedy łatwiej można równomiernie naciągać materiał.

Na koniec był najtrudniejszy etap czyli sensowne ułożenie kolorowych kostek;)

Zagłówek już jest użytkowany, teraz wieczorne oglądanie filmów i czytanie książki to jest zupełnie inny komfort. Najważniejsze, że żona zadowolona;)

 

Ocena: 4.64/5 (głosów: 11)

Podobne posty

3 komentarzy do “Zagłówek do łóżka

Odpowiedz

anuluj

Masz uwagi?