zawieszana półka na balkon dla kota

zawieszana półka na balkon dla kota

W tym krótkim poście przedstawię prosty projekt zawieszanej półki na balkon dla naszego pupila. Kociaki uwielbiają obserwować, półka zawieszona zaraz przy płycie balkonowej to dla nich wymarzony punkt obserwacyjny :)

*Zdjęcia niestety gorszej jakości niż w pozostałych postach, gdyż półeczka była tworzona w czasach jeszcze bez aktualnego aparatu. 

 Materiały:
– Deska 
– 2 kątowniki 

I. Zacznamy

Pierwsza czynność to wycięcie odpowiedniego dla nas wymiaru półki.

Następnie musimy zadbać aby nasza pólka była bezpieczna dla naszego pupila. Najpierw zaokrąglamy narożniki. Do wyznaczenia łuku możemy użyć np. zwykłej miśki.

Kolejny krok to wykonanie zgrubnego cięcia wyrzynarką, nie dochodzimy do linii, zostawiając sobie nadmiar do wykończenia pilnikiem. 

Pilnikiem usuwamy pozostały nadmiar materiału do samej linii.

Teraz należy zaoblić wszystkie narożniki, ja użyłem w tym celu frezarki, jednakże z powodzeniem sprawdzi się także zwykły pilnik lup papier ścierny. 

II. Sposób montażu

W moim przypadku używam zagiętych kątowników, które posłużą jako haki do zawieszenia o prowadnice szyb balkonowych. Jeśli nie macie takiej możliwości, kątowniki możecie przykręcić bezpośrednio do płyty balkonowej za pomocą kołków i wkrętów. 

1. Na początku wycinam wgłębienie w desce na kątowniki, gdyż prowadnica odstaje od ściany, a zależy nam na tym, aby półka dobrze przylegała do jej powierzchni. 

Wykonujemy to za pomocą piły, na końcu usuwając powstały wycinek dłutem. 

2. Jedno z ramion każdego kątownika skracamy, a następnie zaginamy w “haczyk”. Drugie ramię mocujemy bezpośrednio do półki we wcześniej przygotowanym miejscu:

Całość ostatecznie zabezpieczamy przed efektami atmosferycznymi, ja użyłem lazury. 

 

Pozostało już tylko zawiesić półkę i z przyjemnością obserwować zadowolenie naszego milusińskiego :) Jest to bardzo prosty i łatwy projekt, ale nowy punkt obserwacyjny przysporzy waszym kotą zapewne wiele radości i jak mój maluch, będą przesiadywać w nim godzinami :)  

Ocena: 5/5 (głosów: 4)

Podobne posty

14 komentarzy do “zawieszana półka na balkon dla kota

Odpowiedz

anuluj

Nie przegap nowych projektów!

Zapisując się na nasz Newsletter będziesz miał pewność, że nie przegapisz żadnego nowego projektu opublikowanego w Majsterkowie!

Od teraz nie przegapisz żadnego projektu!

Masz uwagi?