Wieszakowa Łamigłówka

Wieszakowa Łamigłówka

INFORMACJA: Poniższy post nie wydostał się z Poczekalni :(

WP_000148
Witam.
Ostatnio zrobiłem sobie bardzo małym kosztem metalową łamigłówkę, której chińskie odpowiedniki kosztują w granicach 15-25 złotych.
Materiały, których użyłem to drut okrągły drut o grubości 3 milimetrów, który pozyskałem ze starego wieszaka oraz kółka do kluczy.
Najpierw wyprostowałem wieszak co dało mi ponad metr drutu. Następnie powyginałem go według wzoru:
Łamigłówka wzór
Włożyłem mniejszy element w większy (jak na zdjęciu głównym) i wplotłem kółka od kluczy w wyznaczone miejsca.
Nasza łamigłówka jest skończona. Jej celem jest rozłączenie dwóch części bez rozginania drutu i otwierania kółek. Przy budowie można dowolnie eksperymentować ze wzorami. Podaje jeden z milionów wzorów jakie można zastosować.Dodatkowo można podwyższyć poziom trudności poprzez dodanie w różnych miejscach dodatkowych kółek. Jest to ciekawy przedmiot, który można sprezentować np. komuś kto lubi pogłówkować. Zauważyłem też, że łamigłówki lubi część nauczycieli przedmiotów ścisłych.

INFORMACJA: Poniższy post nie wydostał się z Poczekalni :(

Ocena: 0/5 (głosów: 0)

Podobne posty

Drapak dla kota

Drapak dla kota

Witam majsterkowiczów. Dzisiaj chciałem przedstawić Wam drapak jaki wykonałem dla naszego kota. Pracę rozpocząłem od przygotowania…

Odpowiedz

anuluj

Wieszakowa Łamigłówka

Nie przegap nowych projektów!

Zapisując się na nasz Newsletter będziesz miał pewność, że nie przegapisz żadnego nowego projektu opublikowanego w Majsterkowie!

Od teraz nie przegapisz żadnego projektu!

Masz uwagi?