ANIOŁ STRÓŻ

ANIOŁ STRÓŻ

W dniu dzisiejszym chciałbym przedstawić projekt Anioła którego ideę wykonania podpatrzyłem kiedyś w jakimś kolorowym piśmie, a po kilku modyfikacjach dostosowałem do własnych potrzeb. Jego budowa jest tak prosta, a potrzebne materiały tak dostępne, że z jego wykonaniem poradzą sobie nawet osoby cierpiące na „ analfabetyzm techniczny”
Do jego wykonania potrzebne będzie:
– drewno kominkowe (jedno polano)
– kawałek tektury
– bandaż (1 rolka – 10cm przeciąłem na pół)
– gips (najlepiej szpachlowy)
– sznurek jutowy lub konopny (kawałek ok. 60 cm)
– gwoździe i klej

Na samym początku należy sprawdzić nasze polano czy nie posiada jakiś ukrytych żyjątek, a następnie czy posiada jedną krawędź prostą, jeżeli nie to trzeba przy pomocy piły takową zrobić – nie chcemy chyba aby nasz anioł się kiwał.

A1

 

Następnie z kawałka tektury wyciąć kształt skrzydeł, natomiast głowę wykonać z kawałka gazety zgniecionej w kulkę i oklejonej taśmą malarską – ważne jest aby wielkość skrzydeł i głowy była wielkością dobrana do polana.

A2

 

Teraz już można przystąpić do owinięcia kilkoma warstwami bandaża, zarówno skrzydeł jak i głowy.

A3

 

Kolejnym etapem będzie pokrycie ich przy pomocy pędzelka warstwą gipsu, ja użyłem szpachlowego bo taki mi został po remoncie – ale nadaje się każdy gips a nawet gładź szpachlowa, natomiast nie polecam gipsu budowlanego – zbyt szybko tężeje. Rozrobiony gips powinien mieć konsystencję gęstej farby – nie za rzadki i nie za gesty tak aby dał się nakładać pędzelkiem.

A4

 

Po wyschnięciu z tyłu polana przy pomocy gwoździ mocujemy skrzydła, a w miejscu gdzie ma być głowa wbijamy gwoździa i odcinamy „łepek” – usztywni to mocowanie głowy.

A5

A6

 

Można przykleić głowę, po prostu nałożyć odrobinę kleju i „nadziać” na gwoździa.

A7

 

Jeszcze tylko „aureolka”, to nic innego jak kawałek sznurka konopnego, uplecionego na kształt kółka, oczywiście przyklejamy ją tym samym klejem – użyłem transparentnego kleju montażowego, po wyschnięciu robi się przezroczysty i go nie widać.

A8

 

Na koniec zabieg kosmetyczny – odrobiną rozrobionego gipsu i pędzelka maskujemy gwoździe przy skrzydłach i ewentualne pęknięcia powstałe podczas montażu.

A9

 

tabliczka z napisem to kawałek tektury modelarskiej na konopnym sznurku, oczywiście tekst może być dowolny

A10

 

Anioł gotowy. Łatwy i zaskakujący swą prostotą, może być ciekawą dekoracją lub prezentem dla chłopaka, dziewczyny lub przyjaciela.

A11

 

ZDROWYCH , WESOŁYCH i POGODNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

WSZYSTKIM MAJSTERKOWICZOM

życzy engobos

Ocena: 4.19/5 (głosów: 101)

Podobne posty

4 komentarzy do “ANIOŁ STRÓŻ

Odpowiedz

anuluj

Masz uwagi?