Świąteczne ozdoby

Świąteczne ozdoby

Witam serdecznie! Jako iż aura na dworze iście jesienna a czasu wolnego coraz więcej, postanowiłem urozmaicić sobie czas, tworząc stroiki na święta. Całość miała być oryginalna, ładnie komponować oraz nie kosztować więcej jak w sklepie.  Pomysł zaczerpnąłem od Cioci, którą podziwiam za cierpliwość do projektu jej bombki ale o tym później. Tak więc do dzieła!

IMG_2380

 


 

IMG_2365

W moim przypadku padło na Bałwanka.
Do wykonania naszej ozdoby będą potrzebne:

– Styropianowa makieta

– Cekiny

– Szpilki (krótsze i dłuższe)

IMG_2370

Cekiny zaczynamy wbijać od czubka głowy. Używając krótszych szpilek mocujemy te na płaskich powierzchniach, a dłuższymi cekiny będące pod kątami. Cekiny układamy na zakładkę dookoła bałwanka.

IMG_2371

Jeśli któryś cekin zrobił się luźny i trzeba wymienić szpilkę na dłuższą, bądź potrzebujemy go podważyć, najlepiej użyć do tego pęsety.

Szpilki

Do białych cekinów przeważnie używałem krótkich szpilek, do całej reszty – długich.

Usta

Usta robimy z przeciętego na pół cekina (Najlepiej odłożyć sobie nie równo przedziurawionego cekina, po przecięciu będzie idealny).

IMG_2378

Efekt końcowy :-)


Całość za pierwszym razem zajęła mi 6 godzin (ze względu na to że mam graźbate palce :P ) lecz za drugim podejściem już 4 godziny. Koszt wykonania takiego bałwanka to około 10 złotych, a efekt końcowy naprawdę zachwyca :)  tego typu ozdoba na pewno nie pozostanie niezauważona, a również może być świetnym prezentem. Na całego bałwanka wykorzystałem 1 paczkę białych cekinów i 1 paczkę krótkich szpilek. Do tego trochę czarnych cekinów i długich szpilek. Czerwone przydadzą się na walentynki ;)

A teraz źródło mojej inspiracji:

Bombka o obwodzie 96 cm, wykonana z 6600 cekinów

Wesołych Świąt! :)

Ocena: 4.45/5 (głosów: 58)

Podobne posty

6 komentarzy do “Świąteczne ozdoby

Odpowiedz

anuluj

Nie przegap nowych projektów!

Zapisując się na nasz Newsletter będziesz miał pewność, że nie przegapisz żadnego nowego projektu opublikowanego w Majsterkowie!

Od teraz nie przegapisz żadnego projektu!

Masz uwagi?