Cześć.
Poniżej mój projekt antygrawitacyjnej bombki choinkowej, zrobiony na potrzeby #zróbtolepiejchallenge.
Użyte materiały:
Print ME PLA ECOLINE Neon Red + Rust Copper i Onyx.
Bombkę można zarówno powiesić na choince, lub po wydrukowaniu podstawki – postawić na biurku.
Użyłem dwóch magnesów neodymowych 10×5 mm. Jeden w bombce, drugi w obręczy. Dodatkowo potrzebny był kawałek sznurka, aby trzymać bombkę/magnesy w odpowiednim dystansie.
Miała to być całkowicie lewitująca bombka, ale brakło mi magnesów ;)
Pliki do wydruku w załączniku.
Pliki załączone do artykułu:
Ocena: 5/5 (głosów: 2)
Fajny pomysł. Powiedz dlaczego sfera bombki taka kanciasta? I drugie pytanie, długo czekałaś na filament od print-me? Mój od 2 tygodni czeka na nadanie :/ Aha, do lewitacji bez uwięzi, nie wystarczy więcej magnesów. Potrzebne cewki, czujnik halla, jakiś mikroprocesor.
Dziękuję.
Specjalnie zrobiłem ją kanciastą, aby był taki efekt, nie chciałem idealnej kulki. W moim wydruku środek jest okrągły – chciałem przez to osiągnąć lekko prześwitujące koła na każdej ze ścianek, co widać na zdjęciach głównie czerwonej połówki (robiłem to z ciekawości dla testów, aby zobaczyć jak wyjdzie). W zamieszczonych plikach ścianki wewnętrzne są kanciaste – jednak taka wersja wygląda moim zdaniem lepiej.
Filament przyszedł stosunkowo szybko. Nie pamiętam ile dokładnie, ale czekałem bodajże tydzień łącznie z wysyłką. Zamawiałem początkiem ogłoszenia konkursu.
Z samą większą ilością magnesów też powinno by się udać. Chciałem uniknąć elektroniki i zasilania całości (to było jedno z głównych założeń), dlatego zależało mi na użyciu tylko magnesów.