Antygrawitacyjna bombka choinkowa

Antygrawitacyjna bombka choinkowa

Cześć.

Poniżej mój projekt antygrawitacyjnej bombki choinkowej, zrobiony na potrzeby #zróbtolepiejchallenge.

 

Użyte materiały:

Print ME PLA ECOLINE Neon Red + Rust Copper i Onyx.

Bombkę można zarówno powiesić na choince, lub po wydrukowaniu podstawki – postawić na biurku.

Użyłem dwóch magnesów neodymowych 10×5 mm. Jeden w bombce, drugi w obręczy. Dodatkowo potrzebny był kawałek sznurka, aby trzymać bombkę/magnesy w odpowiednim dystansie.

Miała to być całkowicie lewitująca bombka, ale brakło mi magnesów ;)

Pliki do wydruku w załączniku.

Pliki załączone do artykułu:

Ocena: 5/5 (głosów: 2)

Podobne posty

2 komentarzy do “Antygrawitacyjna bombka choinkowa

 • Fajny pomysł. Powiedz dlaczego sfera bombki taka kanciasta? I drugie pytanie, długo czekałaś na filament od print-me? Mój od 2 tygodni czeka na nadanie :/ Aha, do lewitacji bez uwięzi, nie wystarczy więcej magnesów. Potrzebne cewki, czujnik halla, jakiś mikroprocesor.

  Odpowiedz
  • Dziękuję.

   Specjalnie zrobiłem ją kanciastą, aby był taki efekt, nie chciałem idealnej kulki. W moim wydruku środek jest okrągły – chciałem przez to osiągnąć lekko prześwitujące koła na każdej ze ścianek, co widać na zdjęciach głównie czerwonej połówki (robiłem to z ciekawości dla testów, aby zobaczyć jak wyjdzie). W zamieszczonych plikach ścianki wewnętrzne są kanciaste – jednak taka wersja wygląda moim zdaniem lepiej.

   Filament przyszedł stosunkowo szybko. Nie pamiętam ile dokładnie, ale czekałem bodajże tydzień łącznie z wysyłką. Zamawiałem początkiem ogłoszenia konkursu.

   Z samą większą ilością magnesów też powinno by się udać. Chciałem uniknąć elektroniki i zasilania całości (to było jedno z głównych założeń), dlatego zależało mi na użyciu tylko magnesów.

   Odpowiedz

Odpowiedz

anuluj

Nie przegap nowych projektów!

Zapisując się na nasz Newsletter będziesz miał pewność, że nie przegapisz żadnego nowego projektu opublikowanego w Majsterkowie!

Od teraz nie przegapisz żadnego projektu!

Masz uwagi?