Kończymy z plagiatami i samowolką w komentarzach

Kończymy z plagiatami i samowolką w komentarzach

Czołem majsterkowicze!

W ciągu ostatnich tygodni sukcesywnie rosła fala plagiatów publikowanych w Majsterkowie. Sam osobiście traktuję takie projekty, jako jawne oszustwo – zarówno Was, mnie, oryginalnych autorów projektów jak i samego sklepu Botland, w którym ludzie próbują wyłudzić rabaty w organizowanym przez nas konkursie.

Skala plagiatów rozrosła się do tego stopnia, że w zasadzie większa część publikowanych projektów okazywała się zerżnięta z innych stron. Początkowo starałem się na bieżąco sprawdzać wszystkie posty, ale nie zawsze miałem na to czas (tym bardziej, że czasami przez cały dzień nie mam kiedy usiąść do kompa). Do pomocy w walce z plagiatorami zagoniłem wtyczkę do WordPressa, która będzie automatycznie sprawdzała każdy publikowany projekt pod kątem podobieństwa z innymi treściami w sieci. W przypadku wykrycia plagiatu publikacja zostanie wstrzymana, a ja od razu dostanę powiadomienie.

Mam nadzieję, że ukróci to ilość plagiatów trafiających do Poczekalni.

Oczywiście osoby, które same publikują własne projekty w kilku miejscach nie mają się czego obawiać – ich artykuły będę przepuszczał dalej :)

Koniec z plagiatami!

Wraz z Plagiatami dał o sobie znać jeszcze jeden problem. Przez moje przeoczenie autorzy projektów mieli możliwość kasowania komentarzy pod swoimi projektami. Co gorsza – mieli także możliwość ich edytowania! I niestety plagiatorzy to moje niedopatrzenie szybko zwęszyli i szybko kasowali wszystkie komentarze zwracające uwagę na to, że ich projekty są zwykłymi plagiatami.

Dziura jest już załatana i w tej chwili kontrolę nad komentarzami mam wyłącznie ja, oraz zweryfikowani Autorzy (czyli osoby, które mogą publikować projekty z pominięciem Poczekalni). Od teraz powinien już być spokój z usuwanymi i edytowanymi komentarzami :)

Jeżeli macie jeszcze jakieś sugestie odnośnie działania Majsterkowa, dajcie koniecznie znać. Czasu mam ostatnio jak na lekarstwo (każdą wolną chwilę pochłania nasz zielonogórski makerspace Fabryka), ale staram się na bieżąco doglądać bloga. W najbliższym czasie pojawi się także w Majsterkowie moja nowa seria filmików (pojawią się także na Majsterkowo TV) :)

Pozdrawiam!
Łukasz

Podziel się:

16 komentarzy do “Kończymy z plagiatami i samowolką w komentarzach

Odpowiedz

anuluj

Masz uwagi?