Domowej roboty “srebrny” ołówek

Domowej roboty “srebrny” ołówek

INFORMACJA: Poniższy post nie wydostał się z Poczekalni :(

Witam, jest to mój pierwszy post na Majsterkowie, więc proszę o wyrozumiałość w komentarzach.
Jakiś czas temu, bawiąc się starym tranzystorem zauważyłem pewną bardzo ciekawą rzecz. Otóż odkryłem, że cyną pokrywającą jego nóżki można rysować jak ołówkiem. Natychmiast skojarzyłem, że działa to tak samo jak srebrny ołówek. Jako że takie urządzenie nie jest tanie, wymyśliłem jak zrobić coś podobnego za około 10 groszy (po odliczeniu tego co nawet szary Kowalski ma w domu).

Oto co będziemy potrzebować:

IMAG0062

Lutownica, patyk do szaszłyków, kawałek koszulki termokurczliwej, obudowa od długopisu, cyna, goldpin prosty, opcjonalnie “trzecia ręka” – bardzo ułatwia pracę.

No to zaczynamy :)

Najpierw przygotujemy końcówkę piszącą, czyli ocynujemy goldpinek. Najlepiej to zrobić trzymając pin końcem w dół, wtedy zrobi się naciek służący jako końcówka. Myślę, że zdjęcie do tego kroku jest zbędne.

Następnie mocujemy pin do patyka za pomocą koszulki termokurczliwej.

IMAG0063Radzę najpierw zacisnąć koszulkę wokół patyka, a dopiero potem włożyć do niej pin i zgrzać końcówkę. (Wiem, cyna jest kiepsko położona, ale widać o co chodzi.)

Potem należy przyciąć nasz “wkład”, aby pasował do długopisu. W tym celu należy włożyć go do obudowy tyłem do przodu i przyłożyć nakrętkę tak jak na zdjęciu.

IMAG0065 Następnie bierzemy jakieś obcążki lub cokolwiek co przetnie patyk i ucinamy kawałeczek dalej niż sięga koniec nakrętki.

Potem należy już tylko odwrócić “wkład”, skręcić obudowę i można się cieszyć domową wersją srebrnego ołówka zrobioną prawie za free.

IMAG0066Na górze ołówek zrobiony podczas pisania tego artykułu, a niżej mój pierwszy prototyp. Ten kawałek patyka wystający z tyłu to element mechanizmu, nie wkładu. Kiedyś go tam przyczepiłem jak wymontowałem oryginalny przycisk dla innego długopisu.

 

 

 

 

 

INFORMACJA: Poniższy post nie wydostał się z Poczekalni :(

Ocena: 0/5 (głosów: 0)

Podobne posty

11 komentarzy do “Domowej roboty “srebrny” ołówek

Odpowiedz

anuluj

Nie przegap nowych projektów!

Zapisując się na nasz Newsletter będziesz miał pewność, że nie przegapisz żadnego nowego projektu opublikowanego w Majsterkowie!

Od teraz nie przegapisz żadnego projektu!

Masz uwagi?