Drewniana zabudowa do ganku

Drewniana zabudowa do ganku

Wreszcie skończyłem projekt, który ciągnie się od końca lutego. Kosztował on wiele cierpliwości i nerwów ;) 

Zabudowa do ganku z siedziskiem i miejscem dla psa

Poszedłem do piwnicy z przekonaniem “Muszę coś zrobić, nie wiem co, ale muszę”. Zacząłem od rozebrania palety (chyba świerkowej) i docięcia desek na. Wszystkie deski ciąłem na pół. 

Po wstępnym szlifowaniu zacząłem wiercić otwory w deskach pod kołki. Wymyśliłem przy tym niezły patent- szablon do wiercenia. wziąłem kawałek listwy przypodłogowej, zdjąłem górną część i odciąłem kawałek, specjalnie z jednej strony krzywo, żeby połapać się która strona to “ta strona”. Rozpocząłem wiercenie w otworach na śruby w listwie.

 

Przyszedł czas na klejenie. Wszystko posmarowałem klejem i dobiłem kołki do otworów. Każdą ściankę kleiłem w dwóch partiach, bo moje ściski mają tylko 30 cm. Gdy klej związał, w wąskim przejściu wyłożyłem deski i wcisnąłem dwa elementy. Dodatkowo wbiłem kliny do paneli podłogowych i postawiłem na klejonej powierzchni wiadro z tynkiem.

Wszystko ładnie się zeszło, więc wziąłem się za bejcowanie i lakier.

Wszystko schło i w tym czasie zrobiłem nogę pod siedzisko. Wykonałem w dwóch kantówkach nacięcia i ciasno wcisnąłem bez użycia gwoździ.

Nogę także zabejcowałem i polakierowałem i ściąłem brzegi pod kątem 45°.

Jeśli chodzi o dobre wymierzenie, to polecam powtórkę z twierdzenia Pitagorasa :).

Zacząłem wszystko skręcać konfirmantami. Na spód wykorzystałem płytę (szkoda desek :D). Zamontowałem zawiasy puszkowe i plecy szafki (niestety nie mam zdjęć). Gdy wszystko zaczęło nabierać kształtów, wyniosłem szafkę i nogę na górę.

 

Przykręciłem uchwyt i płytę meblową.

Przyszła pora na tapicerkę. Oj trzeba mieć cierpliwość. Przy pomocy wikola przykleiłem gąbkę T30 o grubości 5 cm do płyty i przycisnąłem czym się dało. Następnie poszedł w ruch zszywacz i materiał. Dodatkowo jeszcze zaokrągliłem brzegi watą/ fizeliną.

GOTOWE!!! 

Siedzi się wygodnie, a gdy trzeba założyć buty, można komfortowo je zawiązać ;). Piesek też zadowolony.

Ocena: 5/5 (głosów: 7)

Podobne posty

8 komentarzy do “Drewniana zabudowa do ganku

Odpowiedz

anuluj

Nie przegap nowych projektów!

Zapisując się na nasz Newsletter będziesz miał pewność, że nie przegapisz żadnego nowego projektu opublikowanego w Majsterkowie!

Od teraz nie przegapisz żadnego projektu!

Masz uwagi?