ELEGANCKI PENDRIVE

ELEGANCKI PENDRIVE

Witam wszystkich. To jest mój debiut, dlatego liczę na wyrozumiałość. Nie jest to mój pierwszy projekt jaki w życiu wykonałem, ale pierwszy który prezentuję tak licznemu gronu. Jako że jest już październik a tematem przewodnim konkursu są gadżety pragnę zaprezentować pomysł jaki przyszedł mi już dawno do głowy, po tym jak „moja druga połowa” przesiała mi gdzieś kolejnego pendriva. Pomyślałem sobie że coś z tym muszę zrobić, a zatem do dzieła.

 

Po skompletowaniu wszystkich niezbędnych materiałów, a były to:
pendrive typu twister, pasek miękkiej skóry ok. 30 cm, karabińczyk, zamek magnetyczny, oraz grube nici i igła, ewentualnie klej butapren.

ELEGANCKI PENDRIVE
potrzebne materiały

 

Przydatne narzędzia:
szydło,  nożyk „tapeciak”, linijka, drewniana podkładka,nożyczki

 

Pierwszym krokiem będzie odpowiednie przygotowanie nośnika pamięci, należy usunąć niego  metalową osłonę

ELEGANCKI PENDRIVE
przygotowanie pendriva

 

Następnie na środku paska skóry należy wyciąć nożykiem poprzeczny prostokątny otwór nieco mniejszy od wtyku USB, tak aby wtyk przewleczony przez niego wchodził dość ciasno (skóra dość łatwo się rozciąga). Kolor skóry jest raczej dowolny, ja wybrałem czerwony bo portfel i etui do kluczy żony też jest w tym kolorze.

ELEGANCKI PENDRIVE
przygotowanie skóry
ELEGANCKI PENDRIVE
dopasowanie skóry

 

Na tym etapie prac trzeba jeszcze mniej więcej na połowie korpusu pendriva zamontować jedną część (tę z magnesem) zamka magnetycznego. Montaż jest bardzo prosty: wystarczy przetknąć przez skórę dwie blaszki mocujące, założyć podkładkę po czym blaszki rozgiąć na boki.

ELEGANCKI PENDRIVE
montaż zamka
ELEGANCKI PENDRIVE
montaż zamka – strona zaczepów

 

Gdy wykonamy powyższe czynności musimy jeszcze pamiętać o domierzeniu i zamontowaniu drugiej części zamka magnetycznego ( montaż identyczny jak poprzednio ) – domierzając zamek warto dodać 1 cm na zamocowanie karabińczyka.     W moim przypadku odległość pomiędzy częściami zamka wyniosła 13cm.

ELEGANCKI PENDRIVE
druga część zamka
ELEGANCKI PENDRIVE
druga część zamka – od strony zaczepów

 

Teraz można już skleić klejem płaty skóry  – zapobiegnie to przesuwaniu się całości podczas szycia. Podczas sklejania dokładnie naciągnąć skórę w okolicy pendriva – skóra jest elastyczna więc ładnie się uformuje.

ELEGANCKI PENDRIVE
sklejanie skóry

 

Rozpoczynamy zszywanie, zaczynając i kończąc szew przy wtyczce USB, aby ułatwić sobie zadanie a efekt końcowy był bardziej zadowalający można z jednej strony delikatnie wyrysować linie po której będą przebiegały szwy.

ELEGANCKI PENDRIVE
zszywanie skóry

 

Warto poświęcić trochę więcej czasu tej czynności, bo od jej staranności wykonania w dużej mierze będzie zależał efekt końcowy. Szwy dodatkowo spełniają funkcję dekoracyjną.

ELEGANCKI PENDRIVE
po zszyciu

 

Teraz przy pomocy ostrych nożyczek trzeba odciąć nadmiar skóry – cięcie należy wykonać pewnymi ruchami ok. 2 mm od szwów. Do odcięcia można ewentualnie użyć ostrego nożyka.

ELEGANCKI PENDRIVE
odcinanie nadmiaru skóry
ELEGANCKI PENDRIVE
po odcięciu skóry

 

Na koniec trzeba jeszcze przełożyć przez skórę karabińczyk i wykonać przy nim poprzeczne przeszycie. Aby łatwo wyznaczyć miejsce umieszczenia karabińczyka zamknąć zamek magnetyczny i pociągnąć za karabińczyk – skóra odpowiednio się ułoży.

ELEGANCKI PENDRIVE
montaż karabińczyka

 

No i gotowe.

ELEGANCKI PENDRIVE
efekt finalny
ELEGANCKI PENDRIVE
po złożeniu

 

podczas prac pomyślałem sobie że wykonam dla siebie taki sam tylko w kolorze czarnym. Myślę że jest to bardzo sympatyczny i funkcjonalny gadżet, śmiało można go podarować bliskiej osobie.

ELEGANCKI PENDRIVE

 

.

 

Ocena: 4.05/5 (głosów: 60)

Podobne posty

25 komentarzy do “ELEGANCKI PENDRIVE

Odpowiedz

anuluj

ELEGANCKI PENDRIVE

Nie przegap nowych projektów!

Zapisując się na nasz Newsletter będziesz miał pewność, że nie przegapisz żadnego nowego projektu opublikowanego w Majsterkowie!

Od teraz nie przegapisz żadnego projektu!

Masz uwagi?