INFORMACJA: Poniższy post nie wydostał się z Poczekalni :(
W dzisiejszych czasach telewizor często jest powieszony na ścianie. Wszystko ładnie wygląda lecz te przewody wiszące pod nim. Warto podczas remontu pamiętać o tym. Są na to dwa sposoby: pierwszy kanał wkuty w ścianę, lub listwa maskująca. Kanał należy zaplanować już na etapie remontu pomieszczenia, gdyż wykonanie go po remoncie szczerze bym odradzał.
Wykonanie takiego kanału jest bardzo proste. Kupujemy w castoramie na dziale z wentylacją kanał prostokątny o odpowiedniej długości(jeśli będzie za długi skracamy go brzeszczotem lub szlifierką kątową) lub łączymy za pomocą łącznika. Do tego 2 kolanka 90 stopni.
Całość składamy do kupy…
Zaznaczmy na ścianie miejsce kucia.
I wykuwamy, w moim przypadku było kucie w pustaku , w betonie jest znacznie trudniej …
Następnie montujemy kanał na klej gipsowy
Wykucie musi być tak wykonane na taką głębokość abyśmy mieli jeszcze jakieś 1,5 cm zapasu aby wkleić płytę g-k .
Wklejamy płytę.
Zaciągamy unifflotem Kanufa ( ja dodatkowo na łączenie płyty ze ścianą wklejam fizelinę żeby uniknąć pęknięć)
Następnie gipsujemy i szlifujemy i gotowe. Polecam również zamontowania sobie gniazda na tv obok górnego wyjścia kanału.
INFORMACJA: Poniższy post nie wydostał się z Poczekalni :(
Bardzo przydatne. Nigdy bym na to nie wpadł.
ZAGADKA: znajdź ironię
nie wszyscy są genialni tak jak ty…
Bardzo łopatalogicznie napisane, podparte zdjęciami. . . i o to chodzi właśnie bo ktoś kto zna się na takich robotach nie szuka porady na internecie a dla kogoś nie znającego tematu takie porady są najlepsze
Okiem laika: dobry poradnik. A czy można to po prostu zagipsować z wierzchu i wyrównać, zamiast dawać płytę? Nie uśmiecha mi się kupować całej, by wyciąć pasek.
Ten gość to jakiś partacz !!!Nigdy nie daje się płyty GK w taki sposób żadna flizelina,ani siatka nie pomoże zawsze pęknie jak nie za rok to za 1.5.kanał należy osadzić na gips budowlany,może być punktowo,dobrze go przed tym zmatować grubym papierem,dla zwiększenia przyczepności.Otynkować wstępnie,zatopić siatkę elewacyjną tak żeby zakrywała cały kanał i nachodziła min 5 cm na “zdrową ścianę”,zarzucić tynkiem i wyrównać.Po wyschnięciu usunąć ewentualne nierówności,zagruntować.Wyszpachlować gładzią 2x ,zeszlifować,zagruntować pomalować!
Następny szpenio, siatka elewacyjna do środka domu. Hahaha jak sama nazwa mówi jest na elewację a nie na tynk do domu. Kogo to obchodzi że będzie widać za półtora roku jak to za telewizorem będzie :)
szkoda ze zdjec autor nie umie zrobic
Jest wiele prostszych sposobów na zamaskowanie kabli od telewizora i to takich, że jak będziemy chcieli zmienić jego miejsce w przyszłości nie zostanie nam niepotrzebny kanał w ścianie.
Zastanawia mnie to gniazdko na wysokości TV.
Czy jest ono potrzebne i do czego?
Poza podświetleniem z tyłu telewizora jakimiś paskami LED nie widze zastosowania, gdy ma się na dole wystarczająca ilość.
Czy jest jakiś sprzęt, co będzie miał przykrótki kabel, który uniemożliwi połączenie urządzenia na dole w szafce medialnej?
Zastosowanie gniazdka obok widzę tylko dlatego jeśli TV ma kabel sieciowy na stałe i wtyczka nie przejdzie przez kanał