Tynk dekoracyjny tanim sposobem

Tynk dekoracyjny tanim sposobem

INFORMACJA: Poniższy post nie wydostał się z Poczekalni :(

Dzisiaj przedstawię prosty i tani sposób na wykonanie tynku dekoracyjnego.

 

Materiały :

 

– klej do styropianu

 

– grunt

 

– packa prosta

 

– gąbka

 

– srebrny werniks.

 

 

 

Gruntujemy obszar, który chcemy obrabiać. Rozrabiamy klej do konsystencji takiej, żeby nam się nie lał z packi i naciągamy w miarę równo (będzie mniej pracy) pierwszą warstwę na wybranym obszarze. Jeśli komuś pierwsza warstwa nie wyszła idealnie , po wyschnięciu z grubsza przeszlifujemy całość tak aby nie było widocznych bobów i nierówności.

 

Po wyschnięciu pierwszej warstwy i szlifowaniu nakładamy drugą warstwę , po zaciągnięciu całego obszaru odczekujemy do momentu kiedy klej na ścianie zacznie lekko przysychać.  W tym momencie umytą packą, którą nakładaliśmy klej robimy wżery. Przeciągamy rantem packi pod kątem ok 90 stopni do płaszczyzny obrabianej w pionie , poziomie , skosie. Powstają na niej regularne wżery, które przygładzamy całą powierzchnią packi, żeby później oszczędzić sobie szlifowania.

 

Po wyschnięciu bierzemy werniks srebro ( firma dowolna ,  ja używałem firmy Primacol dostępnego w castoramie) i gąbkę , przecieramy całość aby uzyskać efekt głębszego koloru .  Werniks również spowoduje, że pod wpływem światła nasza ściana będzie się mieniła.

Efekt poniżej, zdjęcie nie oddaje rzeczywistego wyglądu, ale jeśli ktoś lubi surowe wykończenia polecam.

Tynk dekoracyjny tanim sposobem

INFORMACJA: Poniższy post nie wydostał się z Poczekalni :(

Ocena: 1.33/5 (głosów: 3)

Podobne posty

Jeden komentarz

Odpowiedz

anuluj

Tynk dekoracyjny tanim sposobem

Nie przegap nowych projektów!

Zapisując się na nasz Newsletter będziesz miał pewność, że nie przegapisz żadnego nowego projektu opublikowanego w Majsterkowie!

Od teraz nie przegapisz żadnego projektu!

Masz uwagi?