Karmik w formie plastra miodu

Karmik w formie plastra miodu

Chciałbym podzielić się moim pomysłem na karmik z drukarki 3D. Jako dziecko dokarmiałem sikorki plastrami słoniny, jednak teraz jakoś coraz trudniej o takie rarytasy dla nich. Zacząłem się więc zastanawiać nad inną koncepcją pomocy w zimie dla tych przemarzniętych bidulek. 

Tak narodził się pomysł foremki którą można by zalewać smalcem. A dlaczego w formie plastra miodu ? Dla nich to na pewno będą słodkości w mroźne dni. 

A więc do działa! Potrzebne będzie :

 • Wydruk foremki z drukarki 
 • Wkręt, gwóźdź 
 • Sznurek 
 • Smalec

W załącznikach dołączyłem gotowy plik STL formy do druku. Model wykonałem przy użyciu Solid EDGE jako, że jestem studentem więc do takiego oprogramowania miałem dostęp. Cała trudność sprowadza się do wydrukowania i zalania formy rozpuszczonym smalcem jak na zdjęciu poniżej :

Karmik można umocować na sznureczku do gałęzi bądź przykręcić wkrętem do dachu karmika jak zrobiłem to ja. A teraz pozostaje się tylko cieszyć ćwierkaniem z samego rana ucieszonych pociech:)

Pliki załączone do artykułu:

Ocena: 5/5 (głosów: 9)

Podobne posty

7 komentarzy do “Karmik w formie plastra miodu

  • Taki błąd ptakom nie szkodzi. Gorzej, że rozleniwiają się wredoty i zamiast ruszyć tyłki i szukać jedzonka puki nie ma śniegu, to leniwie oblegują karmniki :)

   Odpowiedz
  • Skończyłem podstawówkę ;) i to z dobrym wynikiem. Pomysł na wrzucenie artykułu pojawił się już wieczorem, czyli w ostatniej chwili trwania konkursu. Stąd drobne błędy i niedopracowania. Słownik przeglądarki nie podświetlił mi błędu i przeoczyłem go przez pośpiech. Drugą sprawą jest to, że to mój pierwszy artykuł i trema robi swoje :)

   Odpowiedz
   • Piszmy więc do producenta przeglądarki, że mamy zastrzeżenia. Pozabijamy się przez tą jego niedbałość.
    Swoją droga byłem świadkiem jak pani będąca sprawcą stłuczki wmawiała poszkodowanemu, że zapłaci za to Opel, a nie ona, bo w jej Insignii system rozpoznawania znaków nie rozpoznał jednego.

    Odpowiedz
 • Być może, drodzy panowie, autor żadnego błędu w pisowni, nie popełnił. Karmikiem nazwał, zdrobniale tę foremkę, zamiast karmidłem. Tak jak mobile nazywają drogę, dróżką, pytając o nią przez CB :)
  PS.
  Ot i panie @Janjon chyba wypadałoby samemu skończyć podstawowy fakultet, nabywając wiedzy, że karmnikiem dla ptaków nazywamy taką choćby budkę jak na foto w powyższym artykule ( gdzie jak byk widać do daszka, przymocowane karmidło )
  Pomyślności w Nowym Roku :)

  Odpowiedz

Odpowiedz

anuluj

Masz uwagi?