Meblościanki – przeżytek PRL-u?

Meblościanki – przeżytek PRL-u?

INFORMACJA: Poniższy post nie wydostał się z Poczekalni :(

Część Polaków uważa, że meblościanki są przeżytkiem komunizmu. Kojarzą im się one bowiem z ogromnymi zestawami topornych mebli o nabłyszczanej powierzchni. Skojarzenie to nie ma jednak żadnego odzwierciedlenia w obecnej rzeczywistości. Meblościanka może być bowiem bardzo eleganckim i jednocześnie bardzo praktycznym meblem, który sprawdzi się zarówno w nowoczesnym salonie, jak i w sypialni pełniącej również funkcję pokoju dziennego.

meblościanka Campari - PromykMeble

Produkowane obecnie meblościanki są znacznie lżejsze, mniej rozbudowane i wykonane z zupełnie innych materiałów niż kiedyś. Cieszą się one dużym zainteresowaniem, gdyż są one dostępne w wielu różnych formach, przez co mogą być wyposażone w duże, pojemne szafy, jak i jedynie w prostą komodę oraz wiszące szafki. Jedynym elementem, który pozostał w tego rodzaju meblach niezmieniony, są szafki RTV, które służą nie tylko jako podstawa do telewizora, ale także jako miejsce do ustawienia dekodera, DVD czy konsoli do gier.

mebloscianka_bari-promyk_meble mebloscianka-luigi-promyk

Warto zaznaczyć, że meblościanka nie zniknie z oferty sklepów meblowych, gdyż jest to jeden z niewielu mebli, w którym można pomieścić dosłownie wszystko. Duża ilość półek, szafek i szuflad pozwala bowiem posegregować rzeczy nawet w bardzo małym i ciasnym mieszkaniu, a także znaleźć miejsce na szpargały należące do wszystkich domowników. Z tego powodu mebel ten na stałe zagościł w trendach aranżacyjnych i nigdy nie wyjdzie z mody – zmieniać się będzie jedynie jego kształt, wielkość i kolorystyka. Sama idea ustawiania w mieszkaniu rzędu funkcjonalnych mebli nie ulegnie bowiem zmianie nawet za kilkanaście lat.

mebloscianka-tony-promyk mebloscianki_lyon_promyk_meblemebloscianka_luis_promyk_meblemebloscianka-boliwia-promykmeblościanka_link-promykmeblemebloscianka_arizona_promyk_meble

 

INFORMACJA: Poniższy post nie wydostał się z Poczekalni :(

Ocena: 1/5 (głosów: 1)

Podobne posty

Odpowiedz

anuluj

Masz uwagi?