Meblościanki – przeżytek PRL-u?

Meblościanki – przeżytek PRL-u?

INFORMACJA: Poniższy post nie wydostał się z Poczekalni :(

Część Polaków uważa, że meblościanki są przeżytkiem komunizmu. Kojarzą im się one bowiem z ogromnymi zestawami topornych mebli o nabłyszczanej powierzchni. Skojarzenie to nie ma jednak żadnego odzwierciedlenia w obecnej rzeczywistości. Meblościanka może być bowiem bardzo eleganckim i jednocześnie bardzo praktycznym meblem, który sprawdzi się zarówno w nowoczesnym salonie, jak i w sypialni pełniącej również funkcję pokoju dziennego.

meblościanka Campari - PromykMeble

Produkowane obecnie meblościanki są znacznie lżejsze, mniej rozbudowane i wykonane z zupełnie innych materiałów niż kiedyś. Cieszą się one dużym zainteresowaniem, gdyż są one dostępne w wielu różnych formach, przez co mogą być wyposażone w duże, pojemne szafy, jak i jedynie w prostą komodę oraz wiszące szafki. Jedynym elementem, który pozostał w tego rodzaju meblach niezmieniony, są szafki RTV, które służą nie tylko jako podstawa do telewizora, ale także jako miejsce do ustawienia dekodera, DVD czy konsoli do gier.

mebloscianka_bari-promyk_meble mebloscianka-luigi-promyk

Warto zaznaczyć, że meblościanka nie zniknie z oferty sklepów meblowych, gdyż jest to jeden z niewielu mebli, w którym można pomieścić dosłownie wszystko. Duża ilość półek, szafek i szuflad pozwala bowiem posegregować rzeczy nawet w bardzo małym i ciasnym mieszkaniu, a także znaleźć miejsce na szpargały należące do wszystkich domowników. Z tego powodu mebel ten na stałe zagościł w trendach aranżacyjnych i nigdy nie wyjdzie z mody – zmieniać się będzie jedynie jego kształt, wielkość i kolorystyka. Sama idea ustawiania w mieszkaniu rzędu funkcjonalnych mebli nie ulegnie bowiem zmianie nawet za kilkanaście lat.

mebloscianka-tony-promyk mebloscianki_lyon_promyk_meblemebloscianka_luis_promyk_meblemebloscianka-boliwia-promykmeblościanka_link-promykmeblemebloscianka_arizona_promyk_meble

 

INFORMACJA: Poniższy post nie wydostał się z Poczekalni :(

Ocena: 1/5 (głosów: 1)

Podobne posty

Prosty i Tani Piec do Pizzy

Prosty i Tani Piec do Pizzy

Dziś postanowiłem zbudować prosty i bardzo skuteczny piec do pizzy.Nie ma co się rozpisywać zapraszam…

Odpowiedz

anuluj

Nie przegap nowych projektów!

Zapisując się na nasz Newsletter będziesz miał pewność, że nie przegapisz żadnego nowego projektu opublikowanego w Majsterkowie!

Od teraz nie przegapisz żadnego projektu!

Masz uwagi?