Nóż do wycinania ze styropianu ozdób świątecznych

Nóż do wycinania ze styropianu ozdób świątecznych

Witam wszystkich bardzo serdecznie ze względu na to że to mój pierwszy wpis chciałbym się przedstawić. Nazywam się Mariusz. Dziś zaprezentuję wam “nóż do wycinania ze styropianu” w tym przypadku ozdób świątecznych,które będzie można zawiesić na choinkę lub udekorować nimi jakiś pokój,stół czy coś w tym stylu.

 

Będziemy potrzebować

1.Drut oporowy

2.Jakiś pasek blaszany lub drut (najlepiej sprężynujący co będzie odgrywało rolę napinacza)

3.I jakiś materiał na którym będziemy to wszystko montować.

 

A wiec bierzmy się do roboty.

1.Musimy połączyć podstawę z drutem czy też naszego paska blaszanego

u mnie wyglądało to tak.

DSCF4957

Pozostaje teraz kwestia złączenie tego w jedną całość w moim przypadku nie obeszło się bez spawarki choć i tak było ciężko z powodu że drut którego tu użyłem był zrobiony z kolorowego metalu przez co połączenie ich spawem było ciężkie. Po przyspawaniu i lekkim oszlifowaniu całości wyglądało to u mnie tak.DSCF4959Przejdźmy dalej czas by zrobić swego rodzaju nóżki czyli na rogach śruby przykręcone dwoma nakrętkami. Reszta śruby źle wyglądała więc wywierciłem w desce otwory na nie i dokręciłem kolejnymi nakrętkami. Odstające łebki u góry zeszlifowałem żeby nie przeszkadzały podczas wycinania co stanowiło jeszcze pewną funkcję ochronną przed zwarciami co zobaczycie w dalszych częściach pracy.Wygląda to tak.DSCF4964Teraz w desce wywierciłem malutki otwór przez który przejdzie drut oporowy,który jest zaczepiony na tym drucie sprężynującym.przejdźmy dalej po przełożeniu drucika przez otwór musimy go naciągnąć i owinąć wokół śrubki którą będzie widać zdjęciu wokół śrubki owijamy lub w inny sposób zaczepiamy kabelek który będzie można powiedzieć, że jest naszym “plusem” a jako nasz “minus” będzie cała reszta podstawki który przykręciłem do nóżki  dlatego wyżej pisałem, że ta deska będzie chroniła w pewien sposób przed zwarciem.Wygląda to u mnie tak.DSCF4967Teraz przydało by się to jakoś połączyć z zasilaczem. Ja do złączenia użyłem kostki ale można było to po prostu polutować ale dla mnie jest to małe utrudnienie z takiego powodu,że często wykorzystuje ten zasilacz do innych celów

Na zdjęciu poniżej widać całość od spoduDSCF4969Teraz zdjęcie całości z perspektywy górno-bocznej (po skosie).DSCF4970Tutaj parę zdjęć z wycinania (siostra wycinała a ja robiłem zdjęcia i filmiki które są złączone w jedno i pokazane poniżej)

DSCF4978DSCF4977

A tutaj filmik:

Mam nadzieje, że się podoba i jeżeli widzisz gdzieś jakiś błąd lub jest coś nie zrozumiałe dla ciebie to napisz w komentarzu postaram się szybko odpowiedzieć.

To już koniec mojego wpisu cześć i wesołych świąt :)

 

Ocena: 3.9/5 (głosów: 71)

Podobne posty

21 komentarzy do “Nóż do wycinania ze styropianu ozdób świątecznych

Odpowiedz

anuluj

Masz uwagi?