Pojedyńczy neuron VAMGRAF

Pojedyńczy neuron VAMGRAF

INFORMACJA: Poniższy post nie wydostał się z Poczekalni :(

Witam pewnie niejeden z Was słyszał o sieci neuronowej.  Udało mi się opracować prosty model neuronu która zadaje pytania a odpowiedzi interpretuje i zapamiętuje w pamieci eeprom. 

Chcę się podzielic i zobaczyć wasze opinie. W przygotowaniu mam moduł głosowy oparty o odtwarzacz z tego forum. Zwyczajnie nagrane pytania będą odtawrzane po zwarciu pinów cyfrowych. Niestety VAMGRAF nie posiada konunikacji po UART z arduino a szkoda.

Moja koncepcja jest taka żeby wykorzystać projekt przy np. hodowli pieczarek lub róż bądź innych roślin.  Wykorzystując podstawowe czujniki takie jak wilgotności oraz temperatury trzeba obrać dobrą prędkość zadawania pytań.

Myślę że mierząc parametry i ucząc sieć jakie są idealne dla danego obiektu który hodujemy możemy dobrać takie parametry które pozwolą na maximum przyspieszenia wezrostu rośliny. Jeden kwait będzie testowy i trzeba ustawiać parametry obserwując jak roślina rośnie. Kolejne jednak po pomiarze parametrów takiech jak:

-wilgotność gleby 

-zwilżenie liścia 

-temperatura 

-wilgotność 

Można odczytać jaka jest odchyłka od wcześniej ustawionych parametrów dla danej rośliny.  Plusem tego układu neuronu jest to że będzie obsługiwany głosowo. Raduino zadaje pytanie a my odpowiadamy co powoduje zawrcie pinów TAK /NIE jako moduł wejścia danych chcę użyć tego projektu. Można  pobrać VAMGRAFA i włączyć symulację żeby zasymulować działanie.

Arduino słyszy głosy

Switch dnia tygodnia jest na razie tylko jeden ale wystarczy skopiować sieć i wkleić jako kolejny dzień tygodnia.

 

Czekam na opinie i mikrofon z ebay

Arduino słyszy głosy

Pliki załączone do artykułu:

INFORMACJA: Poniższy post nie wydostał się z Poczekalni :(

Ocena: 1.56/5 (głosów: 9)

Podobne posty

Jeden komentarz

Odpowiedz

anuluj

Nie przegap nowych projektów!

Zapisując się na nasz Newsletter będziesz miał pewność, że nie przegapisz żadnego nowego projektu opublikowanego w Majsterkowie!

Od teraz nie przegapisz żadnego projektu!

Masz uwagi?