Przyrząd do wiązania kokardek

Przyrząd do wiązania kokardek

Dzisiaj swoim pierwszym postem na tym blogu witam Was ja – Justyna (zwana też Kasią:). Z okazji Dnia Kobiet przygotowałam dla wszystkich rękodzielniczek prosty przyrząd, który bardzo, ale to bardzo ułatwia i przyspiesza wiązanie ładnych, podobnych do siebie kokardek. Przyrząd przydaje się szczególnie wtedy, gdy mamy do zawiązania sporą ilość kokardek. Czasami w Karteczkowie zdarzają się dni, w których wiążemy po kilkaset kokardek. W takie dni przyrząd ten – w parze z Druciarką – jest po prostu niezastąpiony.

Materiały

Do wykonania przyrządu będziemy potrzebowali:

  • bloczek akrylowy (lub jakaś deseczka) o grubości minimum 1cm
  • dwa cienkie kołki montażowe (lub inne proste, najlepiej okrągłe “patyczki”) o długości około 6cm

Płytka akrylowa z kołkami montażowymi

Takie bloczki akrylowe można dostać za darmo (z odpadów) w agencjach reklamowych i zakładach poligraficznych.

Wykonanie

Na początku musimy narysować linię biegnącą przez środek bloczka, a następnie zaznaczyć na niej miejsca, w których wywiercimy otwory. Ja otwory rozmieściłam w odległości 1cm.

Bloczek akrylowy z zaznaczonymi otworami

Teraz trzeba znaleźć swojego męża (ewentualnie sąsiada), żeby w zaznaczonych miejscach wywiercił nam otwory o takiej średnicy, jaką mają nasze patyczki. Fajnie by było, gdyby otwory nie przechodziły na wylot (były ślepe). Najlepiej od razu pouczcie mężów, żeby najpierw wywiercili otworki malutkim wiertłem i dopiero później większym (a najlepiej malutkim, małym, średnim i docelowym:)

Po wywierceniu otworów możemy zmyć mazaka.

Bloczek akrylowy z otworami

Sposób użycia

Wciskając patyczki w różne dziurki możemy regulować wielkość kokardek, jakie chcemy wiązać (im patyczki bliżej siebie, tym mniejsze kokardki).

Przyrząd do wiązania kokardek

Sposób wiązania kokardek za pomocą tego przyrządu przedstawiam na poniższym filmiku (dla ułatwienia przykleiłam sobie cały przyrząd do blatu kawałkami piankową taśmą dwustronną):

Proces wiązania kokardek na filmiku wygląda skomplikowanie, ale w rzeczywistości już po kilku próbach można to robić z zamkniętymi oczyma :)

Po zawiązaniu kokardki i ściągnięciu jej z przyrządu wystarczy tylko lekko uformować jej kształt i przyciąć “wąsy” do odpowiedniej długości.

Kokardka zawiązana za pomocą przyrządu do wiązania kokardek

Takie przyrządy są też oczywiście w sprzedaży, ale robiąc go samemu można zaoszczędzić te kilkanaście złotych, które można wydać na inne przydasie :)

Ocena: 4.64/5 (głosów: 11)

Podobne posty

26 komentarzy do “Przyrząd do wiązania kokardek

Odpowiedz

anuluj

Nie przegap nowych projektów!

Zapisując się na nasz Newsletter będziesz miał pewność, że nie przegapisz żadnego nowego projektu opublikowanego w Majsterkowie!

Od teraz nie przegapisz żadnego projektu!

Masz uwagi?