Recyklingowe biurko

Recyklingowe biurko

Młody Szarańcz po wakacjach idzie do pierwszej klasy, więc wcześniej czy później musiałby mieć biurko. W głowie kotłowały się różne pomysły na wykonanie ale materiałów było brak.
Problem rozwiązał się gdy sąsiedzi zamieścili post na forum, że mają do oddania “deski” czyli swoje stare małżeńskie łóżko (w częściach).
Na tej podstawie wpadł mi do głowy pomysł aby zrobić biurko dwuosobowe – młodsza Paździocha też się zatem zmieści.
Do wykonania wykorzystałem dwie części łóżka: zagłówek i “przynóżek” :) oraz listwy wykończeniowe/ozdobne:
001
Do wykorzystania miałem także stare metalowe biurko komputerowe z IKEA:
002
Zdobyłem je kilka lat temu za paczkę czekoladek i tak sobie stało czekając na lepsze czasy. Z biurka postanowiłem wykorzystać jedynie nogi:
004
Pierwsze przymiarki i okazuje się, że rurki są nieco za długie (stalowe nogi będą mocowane odwrotnie niż to sugeruje zdjęcie, ale tak było mi łatwiej dokonać pomiarów):
005
W związku z powyższym, postanowiłem rozpakować kupioną miesiące temu “Przecinarkę do rur miedzianych”. Mimo tego, że przecinarka dedykowana jest do rur miedzianych, poradziła sobie ze stalowymi bez problemu:
007
008
Na końcu rur były jeszcze zaślepki, które po wyjęciu przełożyłem w nowe miejsce. Nie obyło się bez szlifowania krawędzi.

Pora na łączenie “blatów”:

009
Połączyłem je ze sobą za pomocą konfirmatów:
010
Potem przykręciłem nogi:
011
Ale zanim to nastąpiło, musiałem rurki poprzewiercać w miejscach widocznych na zdjęciu:
012
Powyżej widoczne było mocowanie do blatu, poniżej mocowanie do tylnej “blendy” za pomocą oryginalnych śrub wkręcanych w oryginalnie gwintowane otwory w rurkach:
013
Przyszła pora na mocowanie (za pomocą kleju wikolowego i fabrycznych piór) listew ozdobnych. Najpierw w części tylnej biurka:
014
015
Następnie z przodu blatu:
016
I biurko gotowe:
017
Stwierdziłem, że przyda mu się jeszcze jakiś usztywniający tuning, bo delikatnie się kołysze. Poza tym przydadzą się do biurka jakieś szafki, półki, ewentualnie kontenerki. Ale to już w przyszłości.
Pora poukładać nieco “gadżetów” na nowym mebelku. Pozwoliłem sobie do zdjęcia stworzyć swoje centrum dowodzenia:
019

Ocena: 4.48/5 (głosów: 80)

Podobne posty

10 komentarzy do “Recyklingowe biurko

Odpowiedz

anuluj

Masz uwagi?