Różne oblicza oświetlenia LED – oryginalne i ciekawe pomysły do samodzielnego wykonania

Różne oblicza oświetlenia LED – oryginalne i ciekawe pomysły do samodzielnego wykonania

Coraz częściej w domach lub miejscach pracy sięgamy po produkty LED. Trudno się dziwić. Pozwalają uzyskać optymalne warunki oświetleniowe oraz w znaczący sposób obniżają wartość rachunków za energię elektryczną.

Żarówki i diody LED można również wykorzystać jako piękny element dekoracyjny. Jak to zrobić? Kilka praktycznych i nietuzinkowych pomysłów przedstawiamy poniżej.

Oświetlenie LED – szereg korzyści dla domu

W wielu przypadkach technologia LED wypiera tradycyjne modele żarnikowe. Dlaczego? Ponieważ do uzyskania tej samej ilości światła wymaga zdecydowanie mniejszej ilości energii elektrycznej. W skali globalnej domu, gdy podsumujemy wszystkie punkty świetlne, to naprawdę olbrzymia oszczędność.

Żarówki LED, które oferuje sklep z oświetleniem Azzardo.com.pl, są także bezawaryjne i niezmiernie trwałe. Potrafią działać przez kilka lat.

Kolejną, wielką zaletą obiektów LED jest sposób, w który kończą swoje działanie. Zwykła żarówka po prostu przestaje nagle działać, modele LED natomiast świecą cały czas, jednak światło jest coraz bledsze. Dostajemy więc czytelny sygnał, że należy przygotować się do wymiany żarówki.

Nowoczesne produkty LED są także przyjazne środowisku. Wykonuje się je z materiałów w pełni poddawalnych recyklingowi. W żarówkach nie ma też niebezpiecznych dla środowiska i ludzi substancji, na przykład rtęci.

Żarówki i diody LED są zatem wygodne w użyciu, praktyczne i ekologiczne. A czy mogą być również dekoracyjne?

Jak zbudować przyjemną atmosferę w domu, dzięki diodom LED?

Nie od dziś wiadomo, że światło odgrywa we wnętrzach olbrzymią rolę dekoracyjną. Przede wszystkim, wydobywa piękno przedmiotów oraz buduje zróżnicowane sceny świetlne, w zależności od umiejscowienia poszczególnych źródeł światła.

Diody i żarówki z powodzeniem można wykorzystać do stworzenia domowych dekoracji, które przynoszą nieco ciepła i przytulności, bardzo wyczekiwanych, zwłaszcza na czas nadchodzących, zimowych wieczorów.

Jakie dekoracje można zatem stworzyć z pomocą produktów LED?

Słoje, słoiki, słoiczki – zrób własne, designerskie lampy

Niezmiernie wdzięcznym produktem do tworzenia dekoracji są diody LED. Można montować je na ścianach, podświetlając poszczególne przedmioty lub… zamknąć je w słoiku i stworzyć nietuzinkową, ozdobną lampkę. Jak to zrobić?

Każdy z nas ma w domu puste słoiki lub butelki o różnych kształtach i kolorach. Włożenie do ich wnętrza diod, na przykład w postaci zwykłych lampek choinkowych, zupełnie odmienia ich wygląd. Nagle stają się niezmiernie dekoracyjnym akcentem, do postawienia na półce w salonie lub na stole w jadalni. Jeśli, oprócz samych lampek, do słoika włożymy też dodatkowe dekoracje (suszone kwiaty, liście, szyszki itp.), zyskujemy sezonowy akcent ozdobny dla każdego modnego wnętrza.

Oświetlenie punktowe inaczej

Większości z nas oświetlenie punktowe kojarzy się z tworzeniem na powierzchni sufitu iluzji rozgwieżdżonego nieba. Jednak to przecież nie jedyne rozwiązanie.

W zasadzie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby z pomocą diod LED oświetlić dowolnie wybrane miejsce. Mogą to być elementy wykończeniowe, przedmioty użytkowe, stojące na półkach lub włączniki światła. Ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Oświetlenie punktowe nie tylko daje ciekawe efekty wizualne, ale też często ułatwia przemieszczanie się w ciemnościach, bez konieczności włączania lampy głównej. Łączymy zatem funkcje przyjemne z bardzo pożytecznymi.

Natura i światło – eko trendy do samodzielnego przygotowania

Najmodniejszym trendem, który ostatnimi czasy zdobywa światowe i polskie wnętrza jest eko architektura. Pozwala na wprowadzanie prawdziwej natury do domów. Pojawiają się w nich zatem rozmaite rośliny doniczkowe, a także ściany z mchów, które stanowią nie lada atrakcję w każdej przestrzeni.

Tego typu zielone aranżacje idealnie komponują się z wyposażeniem wykonanym z naturalnych surowców, szczególnie z surowym drewnem.

Nowoczesne i minimalistyczne lampy, świetnie wkomponowujące się w eko przestrzenie można wykonać samodzielnie. Wystarczy kilka krążków drewna o różnej średnicy z otworami wywierconymi w środku oraz zwykła żarówka w najprostszej oprawce, zawieszona na długim przewodzie. Kawałki drewna przewlekamy tak, żeby uzyskać satysfakcjonującą kompozycję.

W ciągu kilku minut zyskujemy lampkę, która pięknie wpisuje się w przestrzenie boho, w styl skandynawski lub globalnego nomady.

Bądźmy zatem eko i skutecznie oświetlajmy nasze wnętrza.

Pomysły na lampę? Obudź w sobie projektanta!

Energooszczędne żarówki LED to niekończące się źródło inspiracji dla wszystkich miłośników domowych aranżacji. Taśmy i diody LED bez trudu wykorzystamy do udekorowania przedmiotów ozdobnych, na przykład świeczników lub plecionkowych koszy.

Można je montować na ścianach lub tworzyć własnoręcznie nowe, stylowe oprawy oświetleniowe, używając rozmaitych przedmiotów, które już mamy w domach.

Jakie zatem będą Wasze lampy i lampki z diodami LED?

Ocena: 0/5 (głosów: 0)

Podobne posty

Jeden komentarz

  • Oświetlenie LED dobrze sprawdzi się w kuchni, gdzie potrzebne jest jasne i wyraźne źródło światła. Trzeba jednak na początku zastanowić się, w jakich miejscach rozlokować światło w kuchni, tak aby stworzyć funkcjonalną przestrzeń.

    Odpowiedz

Odpowiedz

anuluj

Masz uwagi?