Stolik z opon samochodowych

Stolik z opon samochodowych

Witam wszystkich! To jest mój pierwszy wpis na majsterkowo.pl ale mam nadzieję, że się Wam spodoba. Do zrobienia takiego stolika zainspirowało mnie zdjęcie w Internecie, które przedstawiało stolik zrobiony z opony od Formuły 1. Jako, że trudno znaleźć oponę od formuły zdecydowałem się na zrobienie swojej wersji trochę ulepszonej, która pokrótce opiszę.

W zakładzie zajmującym się wulkanizacją opon zakupiłem dwie opony o rozmiarze 255/40 R18. Za dwie opony zapłaciłem 20zł. Opony skręciłem trzeba śrubami w celu połączenia ich.

1 2

Następnie pojechałem do szklarza aby ten wyciął mi szybę, która idealnie zmieści się na rant opony. Za przeźroczystą szybę o grubości 4mm zapłaciłem 40zł. Opony potraktowałem plakiem do kokpitów żeby ładnie błyszczały.
4 5

Następnie z desek zrobiłem dolny blat, na którym postawiłem 5 modeli samochodów.

7 8

Kolejnym krokiem było wydrukowanie i przyklejenie szablonu, który ma odwzorować felgę. Wyciąłem niepotrzebne elementy i pomalowałem sprayem na czarno, po czym odkleiłem niepotrzebny już szablon.

10

9

Kolejnym pomysłem na stolik było kupno zestawu: taśma 1m RGB, mini kontroler 72W z pilotem na podczerwień oraz z zasilaczem 18W. Taki zestaw kupiłem za 28zł. Od środka przykleiłem taśmę oraz kontroler a przerwą między oponami włożyłem przewód zasilający.

CAMERA

CAMERA

No i na końcu filmik jak stolik prezentuje się z tym oświetleniem. Stolik  bardzo przydatny, oryginalny no i co najważniejsze zrobiony samemu. Koszt jaki mnie wyniósł ten stolik to 88zł. Mam nadzieję, że mój plan na stoliczek do “kawy” się podoba :) Zachęcam do oceniania oraz komentowania. Pozdrawiam wszystkich!

Ocena: 4.42/5 (głosów: 74)

Podobne posty

21 komentarzy do “Stolik z opon samochodowych

Odpowiedz

anuluj

Masz uwagi?