Sufit do pokoju dziecka

Sufit do pokoju dziecka

Witam wszystkich majsterkowiczów!

To mój pierwszy post, w którym chciałbym przedstawić mój pomysł na sufit do pokoju dziecka. Przepraszam za małą ilość zdjęć, nie mam nawyku wszystkiego fotografować i nie myślałem, że będę się chwalić.

Do rzeczy.

Płyta styropianu ma wymiary 50 x 100 cm. Po wymierzeniu pokoju i złapaniu proporcji z prawdziwego klocka okazało się, że trzeba arkusz skrócić o 5 cm z szerokości (miał mieć 45 x 100). Początkowo ciąłem nożem do tapet, ale nie wychodziło to dobrze (grubość styropianu 5 cm.) Zamierzałem zrobić “wyrzynarkę” z lutownicy, ale spróbowałem zwykłą wyrzynarką z nowym brzeszczotem i poszło bardzo dobrze. Wygląda się jak bałwan, ale cięcie jest równe. (Oczywiście przykładam listwę wzdłuż której prowadzę wyrzynarkę).

Następnie wycinam kwadraty o wymiarach ok 16 x 16 cm. (Już nożem). I teraz przyda się lutownica. Wiem drut oporowy, ale nie chciało mi się tracić czasu na konstruowanie wycinarki jak mam lutownicę pod ręką. Długi grot z drutu, lutownica przymocowana do kawałka deski z drugiej strony gwóźdź, przekątnymi łapię środek nabijam na gwoździa i kółeczka wychodzą.

Później już z górki, przyklejamy kółeczka (tylko nie klejem na bazie rozpuszczalników).

Malujemy farbami akrylowymi i przyklejmy do sufitu. Taki “kaseton” waży trochę więcej od tradycyjnego dlatego nie żałujemy kleju.

Efekt finalny:

Dziękuję.

Ocena: 4.5/5 (głosów: 10)

Podobne posty

4 komentarzy do “Sufit do pokoju dziecka

 • Pomysł fajny, ale mam 2 uwagi:
  a) Czy cieńszy styropian na “korpus” klocka nie wystarczyłby? Czy może chodziło o bezpieczne przyklejanie do sufitu?
  b) film nic nie traci, jak się go ogląda z podwójną prędkością :-)

  Odpowiedz
 • Chodzi Ci o zbudowanie “pudełek”, żeby klocki były puste w środku? Szybciej było zrobić z litego styropianu i tak, jest większa powierzchnia do posmarowania klejem. Tylko styropian, ale nie było by miło gdyby komuś spadł na głowę ;)

  Odpowiedz
 • Co z bezpieczeństwem p. pożarowym, dzieci mają różne pomysły: zimne ognie, fajerwerki, petardy. O nieszczęście nie jest trudno. Czy styropian jest materiałem niepalnym?

  Odpowiedz
 • Czy jest niepalny… Na pewno jest palny, ale nie aż tak jak firanki, zeszyty czy książki. Nie wiem czy dzieci w wieku kilku lat biegają z petardami po mieszkaniu, moje na pewno tak nie robią. Kiedyś były w modzie kasetony i nie było jakiegoś rozgłosu żeby dzieci je spaliły ..

  Odpowiedz

Odpowiedz

anuluj

Nie przegap nowych projektów!

Zapisując się na nasz Newsletter będziesz miał pewność, że nie przegapisz żadnego nowego projektu opublikowanego w Majsterkowie!

Od teraz nie przegapisz żadnego projektu!

Masz uwagi?