Świecznik z recyklingu

Świecznik z recyklingu

Witajcie,

Chciałabym przedstawić mój pomysł na proste DIY w lekko damskim wydaniu ;)

Otóż, po starej balustradzie pozostały mi takie oto toczone drewniane elementy.  Ich kształt mnie zainspirował do zrobienia … świecznika.

DSC_0512

Pierwszym krokiem było ustalenie, w których miejscach przyciąć dany element, aby świecznik miał ciekawy kształt i oczywiście podstawa była stabilna. Umieściłam element w imadle do podtrzymania. Aby drewno nie posiadało odcisków imadła- włożyłam po obu stronach deseczki.

DSC_0515

Odcinanie piłą zbędnych elementów może spowodować nierówne cięcie. Dlatego postanowiłam zaznaczyć ołówkiem miejsce cięcia. Aby zaznaczenie było równe wybrałam duży słoik, który miał odpowiedni otwór do”nasadzenia” na element. Dzięki temu obrys konturu udał się idealnie prosto.

DSC_0517

DSC_0518

Miejsca zaznaczone, drewno dobrze usadowione w imadle – przystępujemy do cięcia.

DSC_0521

DSC_0523

Tak wygląda kształt przyszłego świecznika. Świecznik jest na tyle ciężki i stabilny, że nie wymaga dodatkowej dolnej stopki – podstawy.

DSC_0524

Kolejny krok to  doszlifowanie pilnikiem podstawy i szczytu przyszłego świecznika, aby wyeliminować ostre krawędzie i nierówności przy docinaniu.

DSC_0525

Następnie papierem ściernym szlifujemy dokładnie całą powierzchnię, aby usunąć stary lakier i wszelkie zanieczyszczenia.

DSC_0530

Następny krok to pomalowanie sprayem. Wybór padł na kolor czarny. Aby nałożyć dokładnie farbę w sprayu należy pulsacyjnie spryskiwać powierzchnie elementu w odległości 10-20 cm. Dzięki temu nie powstaną zacieki. Czekamy, aż farba wyschnie.

Drewniany element jest elementem ozdobnym. Do trzymania świeczki podgrzewacza wybrałam starą szklaneczkę, które za czasów kiedy byłam małą dziewczynką były razem z takim czerwonym plastikowym koszyczkiem. Myślę, że wielu z was je zna ;)  Ok, dość już wspomnień, wróćmy do projektu.

Szklaneczkę przykleiłam klejem na gorąco. Trzyma się bardzo dobrze. Gdyby jednak mi się ona znudziła i bym zamarzyła inne szkiełko, szklaneczka jest łatwa do usunięcia – np. nożykiem do tapet.

DSC_0641

Świecznik wypełniłam szklanymi kulkami i włożyłam podgrzewacz.

Efekt końcowy wygląda tak :

DSC_0647

Zapraszam do komentowania i oceniania.

Magda  :)

 

 

Ocena: 4.49/5 (głosów: 55)

Podobne posty

6 komentarzy do “Świecznik z recyklingu

Odpowiedz

anuluj

Masz uwagi?