Podwieszana płyta z oświetleniem LED

Podwieszana płyta z oświetleniem LED

Witam wszystkich.

Właśnie skończyliśmy z żoną remont starego poddasza. Wszystko było robione od podstaw, ale dziś chciałem zaprezentować w jaki sposób wykonałem podwieszoną płytę w salonie z oświetleniem LED.

Niestety nie wiedziałem szybciej że będę chciał opublikować mój projekt, więc nie mam zdjęć poszczególnych faz wykonania konstrukcji płyty. Zamiast tego zastąpię je rysunkami wykonanymi w inventorze.

 

Na poniższym rysunku widać rzut całej zabudowanej płyty z oznaczonymi elementami.

pl1

 

przekrój

 

 

Zastosowanie profila UW100 obniżyło konstrukcję o 10 cm od sufitu, i jest bazą do mocowania spodniej płyty. Jest to profil o długości 4 m nacięty w 3 miejscach. Po zgięciu w naciętych miejscach tworzy on kwadrat o wymiarach 1 m/1 m, który przymocowany jest wkrętami do sufitu.

Jako dodatkowe wzmocnienie użyłem profili CD60 które są przykręcone do profili UW100 oraz za pomocą wieszaków bezpośrednich do sufitu.

Profile UW100 obudowane zostały paskami płyt regipsowych oraz zaszpachlowane na gotowo. Ważne aby na tym etapie zostało to zaszpachlowane, gdyż później nie będzie tam dojścia.

 

Następnie przygotowałem spodnią płytę.

Wyciąłem otwór na środku przeznaczony do zamontowania kwadratowej oprawy. Na krajach płyty przykręciłem profile UD28, odsunięte od krawędzi o 12,5 mm.

 

Kolejnym krokiem było przykręcenie spodniej płyty do zamocowanej wcześniej bazy. Najpierw jednak przewierciłem otwór w profilu UW100 żeby przeciągnąć kabel do podłączenia taśmy LED. Płytę przykręciłem wkrętami do profili UW100 oraz CD60.

 

Poniżej widoczne zdjęcie już zamontowanej płyty:

DSC_0026

 

 

Następnie  na krajach płyty przykręciłem do zamocowanych profili UD28 paski płyty regipsowej o wysokości 4 cm.

Kolejnym etapem było już szpachlowanie oraz podłączenie spodniej lampy i taśmy LED. Zasilacz do taśmy został schowany w zabudowanej płycie, a taśma przyklejona od góry do profilu UD28.

Sposób mocowania taśmy LED oraz rozpraszanie światła widoczny jest na zdjęciach poniżej.

Przechwytywanie

 

 

 

 

P1040901

 

Na koniec zostało tylko malowanie, a efekt widoczny poniżej.

DSC_0196

 

Ocena: 4.43/5 (głosów: 79)

Podobne posty

18 komentarzy do “Podwieszana płyta z oświetleniem LED

Odpowiedz

anuluj

Masz uwagi?