Symbol walki o Internet. Dołącz do protestu przeciw ACTA!

Symbol walki o Internet. Dołącz do protestu przeciw ACTA!

Dzisiejszy post będzie chyba postem najbardziej banalnym i najprostszym do wykonania. Nie o majsterkowanie jednak dzisiaj chodzi, a o naszą wolność! Chyba każdy już słyszał, że nasz rząd wszelkimi siłami i wbrew głosowi swojego ludu chce podpisać międzynarodowe porozumienie ACTA. Już od kilku dni w całym kraju organizowane są potężne marsze i manifestacje, za pomocą których chcą okazać rządowi swoje niezadowolenie. Z kolei dzisiaj na Wykopie padła propozycja, żeby każdy z nas nosił przypiętą broszkę, która byłaby symbolem walki o wolny Internet. Podobnym symbolem w stanie wojennym były oporniki (rezystory), które wpięte w klapy marynarek symbolizowały opór wobec władzy.

Chciałbym Wam dzisiaj pokazać, jak bardzo prostym sposobem można zrobić taką broszę, która zjednoczy nas wszystkich i pozwoli rozpoznawać się na ulicach. Pamiętajcie, że jeden marsz niczego nie załatwi. Musimy na co dzień manifestować swoją siłę! Jeżeli teraz odbiorą nam wolność słowa, za którą walczyli nasi dziadkowie, najprawdopodobniej już nigdy jej nie odzyskamy (a przynajmniej my tego możemy nie dożyć)!

Co będzie potrzebne?

Będziemy potrzebować wtyczkę sieciową, lub telefoniczną i agrafkę:

ACTA - wtyczki i agrafki

Jak zrobić symbol walki o wolność Internetu?

We wtyczce wywiercimy sobie w zaznaczonym miejscu dwa małe otworki o średnicy ~1mm (po jednym z każdej strony), które posłużą do zamocowania agrafki:

ACTA - miejsce na dziurki

ACTA - wtyczka RJ-45 z otworami

Następnie nad wywierconymi otworami trzeba zrobić wąskie nacięcia, przez które wciśniemy agrafkę (nacięcia muszą być odrobinę węższe od agrafki):

ACTA - nacinanie rowków

Po nacięciu rowków wystarczy wcisnąć agrafkę i mamy prawie gotową brochę :)

ACTA - broszka przeciw cenzurze

Na koniec wystarczy uciąć kawałek kabla i skleić go (np. jednosekundowym klejem) w ten sposób:

ACTA - broszki przeciw cenzurze

I to wszystko. Teraz wystarczy przypiąć ten symbol wolności słowa na klapie i przekazywać wieść dalej :)

ACTA - symbol walki o wolność Internetu

Wrzucajcie ten post na Facebooka, Google+, Twittera, Wykop, itd… – pokażmy, ilu nas jest! Nie ograniczajmy naszego udziału w tej wojnie do jednego marszu!

Ocena: 3.5/5 (głosów: 14)

Podobne posty

40 komentarzy do “Symbol walki o Internet. Dołącz do protestu przeciw ACTA!

Odpowiedz

anuluj

Masz uwagi?