Tajemnicze pudełko

Tajemnicze pudełko

Tajemnicze pudełko

Zawsze staram się przynajmniej raz w roku stworzyć dla mojej ukochanej jakiś fajny ręcznie robiony prezent. Najczęściej staram się również, żeby mógł być długo zapamiętany. W tym roku na święta otrzymała ode mnie taką oto skrzyneczkę. I choć święta już za nami to za chwilę nadejdzie 14 luty i może ten projekt was jakoś zainspiruje.

IMG_2495

Jako, że ma być nie banalnie to pudełka, które widzicie nie da się otworzyć. Tzn da się, ale do tego potrzeba kilku wskazówek, ale o tym trochę dalej.

Pokrótce jak wykonać takie pudełko:

  • Wybieramy się do Empiku lub innego sklepu, gdzie sprzedają materiały do decoupage.
  • Zakupujemy papier ryżowy z jakimś interesującym nas wzorem, klej do decoupage (może być też rozcieńczony wikol), lakier(lub olej np. 3v3) i bejce.
  • Szlifujemy do gładkości powierzchnie i przymierzamy wzory.
  • Dajemy się ponieść inwencji twórczej i możemy gdzie nie gdzie przeszlifować za pomocą Dremelka aby uzyskać ciekawe struktury.
  • Nakładamy wzory, a na końcu lakierujemy wszystko z zewnątrz

Zewnętrzna strona jest załatwiona czas na dodanie tajemniczości. W środku wklejamy zgodnie z rysunkiem listewki drewniane (ja użyłem 12mmx12mm) zgodnie z schematem. Odległość A obliczamy w ten sposób że na zewnątrrz ścianki przykładamy magnes najlepiej neodymowy i sprawdzamy odległość w jakiej magnes przyciągnie gwóźdź.

schmat 1schmat 2

Nie zapomnijcie włożyć gwoździa przed klejeniem bo potem już będzie za późno… Następnie możemy do środka wkleić wsporniki dla prezentu który znajdzie się w środku. Oczywiście zamknięcie wklejamy z obu stron. Poniżej zdjęcie mojej skrzyneczki.

IMG_2505 IMG_2506 IMG_2498 IMG_2501

Po zamknięciu i przechyleniu skrzynki zawsze któryś z gwoździ będzie blokować otwarcie jej wieka. Teraz czas na zagadki/wskazówki. Prezent dzielimy na dwie części. Pierwsza część to rzeczona zamknięta skrzyneczka oraz zagadka przedstawiona poniżej. Ja dodatkowo przyczepiłem tą zagadkę do konika szachowego. W drugim prezencie ukrywamy magnes neodymowy z drugą zagadką. Drugi prezent można otworzyć dopiero po odgadnięciu pierwszej zagadki.

zagadka1
Zagadka przyczepiona do konika szachowego
zagadka2
Zagadka przyczepiona do magnesu

Otwieranie takiej skrzyneczki jest fajną zabawą. Polecam każdemu stworzenie jej tym bardziej, że nie jest to skomplikowany proces, a prezenty niepowtarzalne są cenniejsze od najdroższych kupionych podarunków.

Pozdrawiam
Tomek
www.darbean.net.pl

Ocena: 4.79/5 (głosów: 107)

Podobne posty

17 komentarzy do “Tajemnicze pudełko

Odpowiedz

anuluj

Masz uwagi?