Wieszak do przedpokoju z kilku desek

Wieszak do przedpokoju z kilku desek

Witam,

Jakiś czas temu w jednym z marketów zobaczyłem taki wieszak za 150 zł i pomyślałem: “Przecież takie coś w chałupie można samemu machnąć”. I tak właśnie zebrałem co miałem w domu i trochę pogrzebałem w temacie. Wykonanie może nie jest najwyższej klasy, ponieważ narzędzi brak, a na całość nie wydałem ani złotówki. W przyszłości prawdopodobnie zrobię coś podobnego ale przy użyciu narzędzi. Zapraszam do lektury !!!

Materiały i narzędzia jakie zostały użyte:

-Wkrętak gwiazdkowy

-Papier ścierny o różnej gradacji

-Lakierobejca

-3 deski o takiej samej szerokości

-4 metrowa kantówka 5×2

-Około 25 wkrętów

-Piłka ręczna do drewna

-Małe haki na ubrania

-7 śrób z zaokrągloną główką

-Kawałek panela ściennego

 

  1. Znalazłem kilka desek o tej samej szerokości (u mnie 10cm) oraz o tej samej grubości (2cm), które przyciąłem na długość 130cm. Kolejnym etapem było przycięcie kantówki (5×2) pozostałej po remoncie dachu na długość 125cm. 

2. Teraz  oczyściłem trochę papierem ściernym. Ja to zrobiłem zdecydowanie za słabo, jeśli ktoś ma szlifierkę taśmową to ładnie to zetrze na jednolitą i równą powierzchnię. Potem zacząłem skręcać całość od tyłu. Ja użyłem kawałki panela ściennego, ale polecałbym tutaj coś bardziej sztywnego. Między deskami jest 3 cm przerwy. Całość skręcałem krótkimi wkrętami, aby nie przejść na wylot.

3.Teraz wykorzystałem resztę kantówki która została mi po remoncie dachu i zrobiłem poprzeczki które ściąłem pod kątem, aby lepiej to wyglądało. Ich długość wynosi 21cm. Zostały przykręcone od tyłu długimi wkrętami (nie ma opcji żeby to ułamać-jest mega wytrzymałe odziwo). Teraz kilka wkrętów usunąłem i zastąpiłem to śrubami żeby lepiej wyglądało i wzmocniło całość.

4. W tym momencie do całości należy dodać kolejne kantówki (te same co wcześniej) aby ukończyć półkę. (PÓŁKA WEDŁUG MNIE POWINNA BYĆ MNIEJ MASYWNA. TERAZ BYM UŻYŁ CIEŃSZYCH MATERIAŁÓW I LŻEJSZYCH) Kantówki przyciąłem na długość 51 cm- taki szeroki jest wieszak, a długi 130 cm. Przykręciłem wkrętami od góry robiąć 5 cm przerwy między szczeblami.

5. Na koniec przykręciłem haczyki i uszy do zawieszenia całości na ścianie. Kołki jakie użyłem znalazłem po montażu mebli kuchennych (długość kołka w ścianie około 5 cm). Całość pomalowałem kilkukrotnie bejcą znalezioną w garażu i powiesiłem na ścianie.

 

  

Całość może nie jest wykonana profesjonalnie, ale miało być tanio i praktycznie. Wieszak spełnia swoje zadanie więc warunki spełnia. Pozdrawiam i dzięki za uwagę !!!

Ocena: 4.9/5 (głosów: 10)

Podobne posty

5 komentarzy do “Wieszak do przedpokoju z kilku desek

Odpowiedz

anuluj

Masz uwagi?