Obudowa komputera mini ITX własnego projektu

Obudowa komputera mini ITX własnego projektu

Tym razem chciałem przedstawić realizację koncepcji kompaktowego komputera opartego na płycie głównej mini ITX, zasilanego jednostką w standardzie SFX, we własnoręcznie zrobionej obudowie.

 

Ocena: 5/5 (głosów: 22)

Podobne posty

12 komentarzy do “Obudowa komputera mini ITX własnego projektu

   • Co nie oznacza, że jest to określenie prawidłowe. HDD oznacza dosłownie DYSK twardy, podczas gdy SSD nie ma w nazwie słowa DYSK, bo dyskiem nie jest. Zatem oboje nie macie racji ;) a wszystko przez głupie tłumaczenie HDD jako dysk HDD, tak samo jak płyta CD, płyta DVD i masło maślane.

    Odpowiedz
    • Oj tam, albo dioda LED. :D Takie maślane połączenia wygodniej się odmienia w naszym pięknym języku. Co do dysku, większość już nie pamiętam, że nazwa ta jest związana z kręcącym się w środku krążkiem (dyskiem), a utożsamia nazwę z twardą obudową całego urządzenia. Też miałem przez chwilę problem ze zrozumieniem o co się w ogóle sprzeczacie. W języku angielskim też można się spotkać z takim rozwinięciem tego akronimu. Siła przyzwyczajenia, zwłaszcza, że oba skrótowce są bardzo podobne.

     Odpowiedz
   • Widać że piszę to profesjonalista.
    Ale trzeba przyznać że jak zrobił byś gadkę o tym że używasz nośnika pamieć ssd z powodu mniejszego poboru prądu, odporności na wstrząsy,lepszej kultury pracy i …
    To na pewno było by fajniej i ciekawiej,ale i tak leci 5 sub i łapka w górę. :)

    Odpowiedz
 • Bardzo pomysłowa obudowa, śmiało może służyć jako element dekoracyjny nie zdradzając na pierwszy rzut oka swojego przeznaczenia. Zastanawiam się tylko jak będzie wyglądała za jakiś czas, gdy na tiulu osadzi się cała masa kurzu, pewnie pomoże sprężone powietrze. Oczywiście leci 5* Powodzenia i wytrwałości w budowaniu nowych projektów.
  Tak na przyszłość: rury mają przekrój okrągły, Ty użyłeś profilu zamkniętego o przekroju kwadratowym…

  Odpowiedz
 • Rewelacyjna obudowa zdradzi Pan jaki był końcowy koszt materiałów i czas pracy. Wydaje mi się że całość jest łatwa w wykonaniu nawet dla totalnego amatora jak ja.

  Odpowiedz

Odpowiedz

anuluj

Masz uwagi?