Wymiana danych między dwiema kartami micro SD.

Wymiana danych między dwiema kartami micro SD.

INFORMACJA: Poniższy post nie wydostał się z Poczekalni :(

Cześć majsterkowicze!!!
W tym poście chciałbym wam pokazać jak można zrobić urządzenie do wymiany danych między dwiema  kartami micro SD. Będzie to prosty post ale myślę że ciekawy.

Co będzie potrzebne?

  1. dwa działające telefony (ja użyłem telefonów z klawiaturką)
  2. przewód usb do naszego telefonu
  3. przewód usb otg do drugiego telefonu
  4. i oczywiście dwie karty micro SD

Wszystkie rzeczy powinny wyglądać tak:DSCN1584

Jak to zrobić?

Najpierw zdejmujemy tylne klapki naszych telefonów i wkładamy do obydwóch telefonów karty micro SD po czym zamykamy telefony. (Jeśli miejsce na karte micro SD jest pod baterią to po włożeniu karty wkładamy baterię zamykamy tylną klapkę i włączamy telefon.)

DSCN1591[1]

Następnie bierzemy nasze przewody i wkładamy wtyczkę usb do gniazda usb.DSCN1603[1]

 

Później wkładamy wtyczkę od kabla otg do telefonu z którego będziemy kopiować pliki a wtyczkę normalnego przewodu usb  do telefonu do którego zostaną przeniesione pliki. Podłączenie powinno wyglądać w ten sposób:DSCN1608[2]

W temacie podłączania przewodów i wkładania kart micro SD to by było na tyle.

Kopiowanie plików

 

Teraz musimy wybrać z której karty (telefonu) będziemy kopiować. Do telefonu (z tą kartą) musimy podłączyć przewód usb otg a do drugiego telefonu normalny przewód. Po podłączeniu przewodów odblokowujemy telefony. Na telefonach wyświetla się następujące pytanie: ,,Otworzyć Galerię, aby uzyskać dostęp do podłączonego urządzenia?” Do wyboru mamy dwie odpowiedzi Tak lub Nie. Przyciskamy Tak, później na telefonie który jest podłączony do przewodu otg wyświetli się napis: ,,otwieranie galeria”. Na drugim telefonie będzie widniał napis: Dost. do karty pam. z podłącz. urządz. Po zakończeniu naciśnij gotowe”. Na tym telefonie nic nie klikamy lecz na drugim telefonie wyskoczy parę różnych opcji pierwsza to Dysk druga NO NAME trzecia Zdjęcia itd. Klikamy pierwszą opcję czyli dysk wyskoczą nam różne foldery u mnie są tylko zdjęcia. Klikamy na wybrany folder(jeśli mamy foldery na karcie pamięci) następnie powinny wyskoczy rzeczy które są zapisane na karcie drugiego telefonu. Jeśli chcemy coś skopiować to najeżdżamy na zdjęcie później klikamy opcje, gdy już jesteśmy w opcjach najeżdżamy na ,,kopiuj” po czym wyświetli się napis ,,Wybierz folder docelowy” chodzi o to że musimy wybrać folder docelowy w naszym telefonie (karcie) folder do którego skopiujemy zdjęcie. I gotowe zdjęci przeniesione.

Ten przewód może służyć też jako ładowarka do telefonu. Do telefonu z rozładowaną baterią podłącz normalnego kabla usb później podłącz go normalnymi złączami (wtyczką i gniazdem usb) następnie podłącz kabel usb otg do telefonu z  pełna baterią. Jak widać ładuje:DSCN1615

Chciałem jeszcze  załączyć filmik ale ma za dużą pojemność:(

I to by było na tyle . Pozdrawiam wszystkich majsterkowiczów:)

 

INFORMACJA: Poniższy post nie wydostał się z Poczekalni :(

Ocena: 1/5 (głosów: 1)

Podobne posty

Prosty i Tani Piec do Pizzy

Prosty i Tani Piec do Pizzy

Dziś postanowiłem zbudować prosty i bardzo skuteczny piec do pizzy.Nie ma co się rozpisywać zapraszam…

6 komentarzy do “Wymiana danych między dwiema kartami micro SD.

Odpowiedz

anuluj

Nie przegap nowych projektów!

Zapisując się na nasz Newsletter będziesz miał pewność, że nie przegapisz żadnego nowego projektu opublikowanego w Majsterkowie!

Od teraz nie przegapisz żadnego projektu!

Masz uwagi?