Żółw – Zrób to sam

Żółw – Zrób to sam

Czy ktoś potrzebuje rośliny, która przeżyje niemal w każdych warunkach? Mech jest świetnym rozwiązaniem. 

Propozycja żółwia jest piękną opcją na dekoracje,  jest świetny w dotyku i nie potrzebuje jakiś specjalnych warunków do przetrwania. Poza czasem druku całość można samemu bardzo szybko przygotować.  

Od początku czego potrzebujemy:

  • Mech ozdobny 100g -> allegro 
  • Plastik około 100g – obiekt wraz z supportem przy wymiarach około 16 x 11 x 6 cm
  • mata korkowa 4mm -> obi/castorama
  • klej florystyczny -> allegro
  • klej do przyklejenia maty do plastiku u mnie klej na gorąco
  • nożyczki/nóż tapicerski
  • rękawiczki lateksowe 
  • maska na twarz ( opcjonalnie jak ktoś nie lubi zapachu kleju ;) )

Zaczynamy od modelu. Projekt przygotowałam w Rhino (w plikach macie już gotowy obiekt w formatach stl i obj)  Także macie już z górki.

Teraz czas na przygotowanie do wydruku. Ustawienia dopasowujecie pod siebie i swoją maszynę. Sama stosuję tworzywo abs, ponieważ mogę w razie czego wygładzić spód obiektu za pomocą roztworu acetonu i plastiku. Wydruk okazał się na tyle udany, że nie było potrzeby wygładzania go. Support ładnie od niego odszedł pozostawiając minimalne ślady.

 

Kolejnym etapem jest naklejenie na model maty korkowej. Ważne jest to aby zostawić około 0,5 cm wolnej przestrzeni od krawędzi, aby nie było widać maty. Do przyklejenia najlepiej użyć “kleju na gorąco”.

 

Teraz najtrudniejsza część – doklejanie mchu. Po pierwsze przygotuj ładniejsze części rośliny, brzydkie korzenie odetnij i odrzuć. Teraz przydadzą się rękawiczki i maska. Zapach kleju jest dość intensywny, więc warto zadbać o dobre przewietrzenie stanowiska. Najlepsza rada do klejenia: nałóż klej na matę i poczekaj aż zgęstnieje i dopiero wtedy przyczep mech. To wszystko…  Poza wydrukiem całość zajęła mi 30 minut. 

Pliki załączone do artykułu:

Ocena: 4.83/5 (głosów: 12)

Podobne posty

2 komentarzy do “Żółw – Zrób to sam

Odpowiedz

anuluj

Masz uwagi?