Cześć Majsterkowicze,
W dzisiejszym poradniku chcielibyśmy pokazać Wam Zszywarkę do Plastiku o modelu SP2.
Gdzie takie urządzenie zastosować ?
To pomocne urządzenie znacząco przyspiesza i polepsza proces naprawy wielu elementów plastikowych np. zderzaki, lampy samochodowe, osłony itp. Pamiętajcie, że sama zszywarka nie naprawia w 100% danego elementu, lecz jest idealna do wstępnego łączenia przed spawaniem plastiku czy klejeniem. (w zależności od uszkodzenia)
Zszywki,Zszywki Zszywki – czyli rodzaje i jak się za to zabrać ?
Obecnie na rynku mamy wiele rodzajów zszywek. Część z nich możecie obejrzeć TUTAJ. Pamiętajcie, aby były dobrej jakości najlepiej ze stali nierdzewnej. Kątowe, płaskie, falowane – tak naprawdę jest ich cała masa a wszystko po to, aby dotrzeć nawet do najbardziej trudnych miejsc i połączyć elementy. Poniżej znajdziesz nagranie, gdzie zobaczysz wszystkie rodzaje i wielkości. Nie musicie martwić się o ilość zszywek bowiem jako zestaw “startowy” do zszywarki dołączono 6 rodzajów po 100 sztuk takich zszywek – (600 szt. na start!)
Funkcjonalność
Zszywarka do plastiku SP2 posiada trzy stopnie regulacji temperatury. W zależności od tworzywa stosujecie więc odpowiednią moc. Rękojeść zszywarki jest lekka i poręczna. Istotnym elementem jest fakt, że posiada wyjścia na zszywki pod różnym kątem np. na wprost, lub pod kątem.
Jaką moc zastosować dla jakiej zszywki dowiecie się także z wideo.
My test tej zszywarki przeprowadziliśmy na obudowie od lampy.
Zainteresowanych odsyłamy do nagrania na Kanale Youtube firmy Ataszek.
Zachęcamy także do zobaczenia więcej szczegółów na temat samej zszywarki do plastiku.
W połowie 2017 roku na rynek wszedł model SP3 , który wyróżnia zwiększenie mocy (70V) oraz specjalna stopka wgrzewająca np. PUR czy UFLEX. Jej omówieniem zajmiemy się w innym poradniku.
Wasze filmy są bardzo dobre – dużo informacji i wskazówek. Rzadkość w polskim internecie. Doceniam to że mimo iż jest to reklama to dzielicie się wiedzą.
Jako majsterkowicz chętnie bym, obejrzał filmy z naprawą tworzyw w AGD. Mam pęknięty zbiorniczek wody w żelazku :-)
Cześć Janek,
Jak chciałbyś rozwiązać swój problem naprawy ? Spawaniem czy Klejeniem ?
Mamy jeden film z klejeniem sprzętu RTV AGD – głównie ABS.
Cześć Dawid,
Raczej klejenie bo ze sprzętu do obróbki tworzyw mam tylko hotgluta i miniszlifierkę.
Znalazłem taki wasz filmik https://www.youtube.com/watch?v=H47ZtQGIYNM ale urywa się on po minucie i w końcu nie wiem jaki klej kupić.
Na urzadzeniu przdał by sie regulowanu pret dystannsujacy dla wymaganej glebokosci wtapiania .
Witaj Zbyszek,
W zależności od grubości naprawianego elementu tak głęboko jak trzeba wtapiamy zszywkę. Więc nie ma tutaj określonych wytycznych.