Buda dla psa jak zrobiłem

Buda dla psa jak zrobiłem

Witam

Dziś pokażę jak zrobiłem budę dla psa, nie dla swojego tylko szwagra.

Jak zobaczyłem w czym siedzi to mi się go po prostu zrobiło go żal i mimo że nie mam doświadczenia to spróbowałem.

Nie będę dokładnie opisywał wymiarów, kolejnych etapów itp.

Tak naprawdę to robiąc budę to nie myślałem o tym żeby to pokazać, więc brakuje dużo szczegółowych informacji np. zdjęć ale postanowiłem to zamieścić bo może komuś się przyda.

Mam nadzieję że zdjęcia wystarczą, jeżeli pojawią się pytania to chętnie odpowiem.

Co potrzebujemy

 • Wkrętarka
 • Wyrzynarka
 • Szlifierka kątowa z dyskiem na ściernice
 • Papier ścierny na rzep do szlifierki kątowej, ja używałem bardzo grubego
 • Wkręty do drewna
 • Deski o grubość 2cm i 4cm, jak zwykle w moim wypadku z odzysku, z rozebranych palet
 • Styropian ja używałem o grubości 4cm

Już poniższe zdjęcie pokazuje że nie jestem w stanie dokładnie pokazać/opisać początkowych etapów.

2

Założenie było takie że w lecie będzie w miarę chłodno w zimie w miarę ciepło więc na każdej ścianie, podłodze i suficie ma być izolacja ze styropianu.

Na powyższym zdjęciu jestem na etapie skręcenia wewnętrznej części budy oraz jestem przygotowany do wstawienia styropianu, czyli każdy element wystający poza wewnętrzną część budy ma 4cm czyli tyle ile wynosi grubość styropianu.

Poniższe zdjęcie pokazuje jak wypełniłem ścianę wejścia do budy styropianem, ładnie to nie wygląda później będzie lepiej :)

Zmienił się też kształt wejścia w między czasie, żeby pies miał wygodniej :)

3

4

Teraz już wygląda to trochę lepiej ….. ale czegoś brakuje ….

Uprzytomniłem sobie gdy zrobiłem powyższe zdjęcie, że nie mam jak zrobić dachu, więc odkręciłem najdłuższą deskę i przykręciłem elementy, które posłużą do zrobienia dachu.

5

Poniżej kolejne etapy, oczywiście zgodnie z założeniem każda ścianka wypełniona styropianem

6

7

8

Oczywiście pod dachem również jest styropian ale jak pisałem wcześniej brakuje mi zdjęć …

9

Buda gotowa.

Wykończenie szczytu dachu, specjalnie się nim nie przejmowałem bo szwagier na początku stwierdził że będzie wykańczał blachą.

Jak zawsze pozostało dopieszczenie, szlifowanie, malowanie itp.

Pozdrawiam

Wojtek

Ocena: 4.92/5 (głosów: 13)

Podobne posty

19 komentarzy do “Buda dla psa jak zrobiłem

 • Na dachu jest szczelina którą warto zakryć. Wystarczą dwie deski, które ułożysz na obu spadach, ale jedna musi być wysunięta ponad drugi spad, a druga deska ma do niej przylegać.
  Projekt generalnie taki, że buda musi stać w osłoniętym miejscu w ogrodzie. Inaczej pies zmarznie bo zabrakło wiatrołapu.

  Odpowiedz
 • Super praca i ładne wykonanie. Jedyny minus jest taki że styropian izoluje ale i tak zimno wpada przez drzwi. Powieście mu chociaż zasłonkę. Ale to że podłoga ocieplona to bardzo duży plus.

  Odpowiedz
 • Odpisując wam trzem
  – o szczycie dachu pisałem, że nie wykańczałem, ponieważ będzie wykończony cały dach blachą, zresztą już jest
  – co do wiatrołapu to już rola szwagra żeby zamontować, ma to zrobić

  Dzięki za komentarze.
  Pozdrawiam
  Wojtek

  Odpowiedz
 • Z tego co wiem, to nie dach budy nie daje się blachy. W trakcie burzy i deszczu pies nie chce w takiej budzie siedzieć, bo blacha potęguje hałas.

  Odpowiedz
 • Jak praktyk i właściciel psa i budy powiem tak: początek dobry, szczególnie pokazanie budowy ocieplanych ścian. Ale dobra buda musie mieć jeszcze otwierany dach – ułatwia czyszczenie i wymianę słomy, a po drugie w wejściu potrzebny jest próg 5-10 cm aby pies wychodząc z budy nie wynosił słomy, bo po 2 dniach nic w środku nie zostanie, a trawnik będzie jak ściernisko :).

  Odpowiedz
 • Pies nie potrzebuje słomy w budzie ;) Wyściółka to między innymi dobre miejsce dla pasożytów. Mam dwie budy pokryte blacho-dachówką i psom nie przeszkadza spanie w nich podczas burzy :P

  Odpowiedz
  • @Hubi: Jak jest koło zera też?. Wyobraź sobie, że są w tym kraju psy, które całe życie spędzają w budzie. I wcale nie są źle traktowane przez właścicieli.

   Odpowiedz
   • Wyobraź sobie, że mieszkam na wsi i od dzieciaka był ze mną tutaj jakiś pies, a nawet dwa. Wyobraź sobie, że mieszkając na wsi nie trzymam psa na łańcuchu czy nawet całe jego życie w kojcu. Moje psy mają duży kojec i 2 ocieplone styropianem budy, pokryte blacho-dachówką i każda ma wiatrołap. Zamykamy je na noc i kiedy wyjeżdżamy do pracy itd. Kiedy obecny, zrobiliśmy raz wyściółkę, to husky oczywiście wolał spać na śniegu, a bokser wywalił wszystko ze swojej budy ;)

    Odpowiedz
 • Czym polecacie ocieplić budę? Styropian wystarczy? Może jakaś pianka? Ściany i dach chcę zrobić z płyt MPB bo wydają mi się najbardziej trwałe i odporne na zarysowania itp. Zastanawiam się czy na spód nie dać właśnie styropianu na między ściany – piankę.

  Odpowiedz

Odpowiedz

anuluj

Masz uwagi?