Duży zegar ścienny

Duży zegar ścienny

Hej, hej.

Od dłuższego czasu chodziła za mną myśl, żeby zrobić sobie jakiś duży zegar ścienny. Co prawda ten mój stary zegar zrobiony z płyty głównej sprawuje się dobrze, ale jest zdecydowanie za mały. Szczególnie, gdy zerkam na niego bez okularów na nosie ;)

Początkowo nie miałem za bardzo pomysłu, z czego zrobić jakąś fajną tarczę do tak dużego zegara. Dopiero po kilku dniach mnie olśniło, że przecież mogę zrobić zegar bez tarczy – z cyframi przyklejonymi bezpośrednio do ściany. Takie rozwiązanie ma jedną wielką zaletę – wielkość całego zegara ogranicza właściwie jedynie wielkość samej ściany, na której się on znajdzie :D

Nie zastanawiając się zbyt długo, zamówiłem zestaw cyfr o wysokości 10cm wyciętych ze styroduru.

Sam styrodur jest bardzo fajnym materiałem. Jest bardzo tani, a jednocześnie lekki i wytrzymały. Nie odpowiadał mi jedynie jego kolor, więc zaopatrzyłem się w tubkę akrylowej farby i pomalowałem wszystkie cyfry na kolor nieco bardziej pasujący do majsterkowych klimatów:

Duży zegar ścienny

Żeby równo porozmieszczać cyfry na ścianie, przygotowałem sobie szablon z zaznaczonymi wszystkimi pełnymi godzinami (swoją drogą – podzielenie koła na 12 równych części wcale nie jest takie proste, jak by się mogło początkowo wydawać;)

Duży zegar ścienny

Zarówno cyfry, jak i sam mechanizm zegara przykleiłem do ściany za pomocą dwustronnej taśmy montażowej tesa® Powerbond Ultra Strong. Jest to jedna z tych grubszych taśm (na gąbce), więc powinna się dobrze trzymać moich niezbyt równych ścian ;) Jest ona także na tyle mocna, że spokojnie powinna utrzymać cyfry wykonane ze stali, tym bardziej więc nie muszę się martwić, że te moje cyfry ze styroduru kiedyś odpadną :)

Po złożeniu i uruchomieniu zegar prezentuje się fenomenalnie. Jest on na tyle fajny, że podobny będziemy robić w naszej Fabryce Pasji – tyle, że teraz chcemy zrobić jeszcze większy i cyfry chcemy wycinać sami :)

Duży zegar ścienny

Na poniższym filmiku możecie zobaczyć, jak powstawał ten mój zegar:

Całość zajęła mi w sumie kilkanaście minut, z czego większość zleciała na malowaniu cyfr. I chyba jest to jeden z najlepszych zegarów ściennych, jakie miałem w życiu!

A może Wy macie jakieś pomysły na jeszcze fajniejszą realizację dużego zegara ściennego?

Duży zegar ścienny Materiał przygotowany we współpracy z marką tesa.

Ocena: 4.05/5 (głosów: 59)

Podobne posty

39 komentarzy do “Duży zegar ścienny

Odpowiedz

anuluj

Duży zegar ścienny

Nie przegap nowych projektów!

Zapisując się na nasz Newsletter będziesz miał pewność, że nie przegapisz żadnego nowego projektu opublikowanego w Majsterkowie!

Od teraz nie przegapisz żadnego projektu!

Masz uwagi?