INFORMACJA: Poniższy post znajduje się w Poczekalni.
Umieszczenie deflektora (wykonanego metodą garażową) w kanale dopływu powietrza do kominka. Znacznie zmieniło właściwości spalania na palenisku. Co pokazuje na swoim filmie.
https://www.youtube.com/watch?v=7-m3wcHQzSg
Pliki załączone do artykułu:
INFORMACJA: Oceń artykuł aby pomóc mu trafić na stronę główną Majsterkowa.
UWAGA: Zaloguj się, aby móc zagłosować na ten projekt.
Ocena: 5/5 (głosów: 1)
Kominek, jeszcze film o kominie :) by się przydał.
Pomysł fajny, ale mam małe zastrzeżenie. Jestem skłonny dać 5 gwiazdek, tylko film przedstawia problem z jakim walczyłeś. OK znalazłeś rozwiązanie, nawet zaje….fajne, tylko dlaczego nie ma nic o jego budowie wymiarach itd. Jakbym chciał sobie takie coś zmajstrować to poza wyglądem ( zdjęciem z opisem oraz załączonym zdjątkiem na dolocie) nie wiadomo jak to wykonać. (można się domyślać tylko domyślać). Robiłeś jakieś obliczenia itd……????
Dziękuje za podpowiedź, że projekt trzeba opisać. Wydało mi się, że to co jest na zdjęciach wystarczy, ponieważ jest to bardzo proste urządzenie i tanie do wykonania w warunkach domowych.
Bez żadnych obliczeń zrobiłem to na próbę. Cały czas mam deflektor umieszczone w czerpni powietrza, tylko przed sezonem grzewczym go wyjmuje i czyszczę z pajęczyn i robaków. Wykonanie i materiały: Redukcje uniwersalną do rur plastykowych kupiłam w sklepie z akcesoriami hydraulicznymi taką jak na foto pasuje do różnych rur z których jest wykonany kanał poboru powietrza do kominka.
W hurtowni z akcesoriami kuchennymi kupiłem lejek plastikowy, dobrałem taki aby średnica była mniejsza o około 2 cm po obwodzie od redukcji w której będzie umieszczony. Zwężenie na dole lejka odciąłem a otwór po nim zakleiłem klejem na gorąco. Lejek umocowałem w największej średnicy redukcji na trzech śrubkach 5 mm zachowując przerwę około 1- 2 cm między redukcją a lejkiem. Cały deflektor jest umieszczony na samym porządku kanału stożkiem w kierunku poboru powietrza przez kominek.