Organizer na karty SD do drukarki 3D – #zróbtolepiejchallenge

Organizer na karty SD do drukarki 3D – #zróbtolepiejchallenge

Czołem!
Czas na pierwszy projekt w ramach listopadowej edycji zabawy #zróbtolepiejchallenge. Przypominam, że info o konkursie znajdziecie tutaj.

Mała uwaga – jak już wspominałem na blogu, postanowiliśmy nieco zmienić harmonogram naszej zabawy. W początkowych założeniach miałem wrzucać w każdym miesiącu dwa projekty – jeden na początku i jeden w połowie miesiąca. W praktyce jednak te dwutygodniowe cykle okazały się nieco za krótkie, więc teraz wrzucę oba projekty na początku miesiąca, a Wy będziecie mieli czas na wykonanie swoich aż do końca miesiąca.
Nie wykluczamy, że w kolejnych miesiącach będziemy coś jeszcze mieszać w zasadach zabawy :) Życie czasami brutalnie weryfikuje niektóre plany, dlatego ta nasza nowa formuła konkursu musi trochę dojrzeć, zanim osiągnie ostateczny format.

No dobra – czas na prezentację projektu konkursowego.

Organizer na karty SD do drukarki 3D

Pierwszy projekt jest prosty (drugi będzie bardziej ambitny i wymagający pomyślunku;) – jest nim organizer na karty SD do drukarki 3D. Nie wiem jak u Was, ale ja mam kilka kart, których używam naprzemiennie. Na jednych trzymam tylko modele, które mam wystawione w naszym majsterkowym sklepie majsterspace.pl, na innych same gadżety drukowane na różne targi, a na jeszcze innych różne śmieciowe modele, które służą do testów nowych profili druku.

Do tej pory wszystkie karty do drukarki walały mi się gdzieś przy drukarce, dlatego postanowiłem wreszcie ogarnąć ten bałagan i wymodelowałem sobie w SOLIDWORKS prosty organizer, który przykleiłem w obudowie mojej Prusy.

Organizer na kart SD do drukarki 3D

Jak widzicie, mój projekt jest naprawdę prosty. Powiedziałbym nawet, że jest to jedna z najprostszych form takich organizerów. Z drugiej strony… co ciekawego można wymyślić w tak banalnym zadaniu, jak organizacja kart SD? Dlatego tym bardziej czekam na projekty, którymi Wy nas zaskoczycie :D

Organizer na karty SD do drukarki 3D

Organizer na karty SD do drukarki 3D

Organizer na karty SD do drukarki 3D

Organizer na karty SD do drukarki 3D

Powyższy wydruk zrobiłem z jednego z moich najulubieńszych materiałów – PLA ECOLINE Steel od print-ME.pl :)

Do zabawy możecie się zgłosić za pomocą formularza znajdującego się tutaj.

Podsumowując – Waszym zadaniem jest przygotowanie projektu, który ułatwi przechowywanie kart SD wykorzystywanych w Waszych drukarkach.

Pamiętajcie, że osoby które zgłosiły się do poprzedniej edycji, ale nie wykonały żadnego projektu, nie mogą zamówić kolejnej rolki filamentu! Jeżeli chcą wziąć udział w zabawie, muszą wykorzystać filament, który zamówili wcześniej i go nie wykorzystali.

Powodzenia!

Ocena: 5/5 (głosów: 6)

Podobne posty

9 komentarzy do “Organizer na karty SD do drukarki 3D – #zróbtolepiejchallenge

Odpowiedz

anuluj

Masz uwagi?